Blog title

Įpusėjo lauko dienų ciklas

Sėkmės pagrindas – profesionaliai sudaryta technologija

Pasvalio rajono Valdeikių kaime gyvenantis ūkininkas Petras Šimkus ne tik dirba daugiau nei 400 ha, bet ir bitininkauja bei gražiai puoselėja savo namų aplinką. Gegužės 30 dieną vykusi UAB „Agrokoncernas“ lauko diena pradžiugino Pasvalio rajono ūkininkus. Petras Šimkus lauko dienos metu pristatė UAB „Agrokoncernas“ pasiūlytą auginimo technologiją, kurią taikė žieminių kviečių veislėms ‘Janne‘ ir ‘Dagmar‘. Pasak ūkininko, technologija yra sudaryta profesionaliai ir yra pritaikyta įvairių tipų dirvožemiams.

Dėl rudens išdaigų dalį ‘Janne‘ veislių ūkininkas pasėjo lapkričio 7 d. ir įrodė šios veislės vėlyvos sėjos privalumą. Taip vėlai sėti žieminiai kviečiai atrodo tankūs ir žada puikų derlių. Petras Šimkus apgailestavo, kad žieminių kviečių veislės ‘Janne‘ nepasisėjo daugiau.

Augintojo pasirinktoje technologijoje pradėjus žydėti žieminiams kviečiams numatyta pasėlius purkšti fungicidu Juventus (0,7 – 1 l/ha) + Silwed Gold (0,05 l/ha). Kartu su fungicidu ruošiamasi pridėti ir insekticidą Fury (0,07 – 0,1 l/ha), kuris sunaikins kenkėjus.

Patirtimi dalintis naudinga

Lauko dienos eigoje įsivyravo diskusijos ir patirties pasidalijimas tarpusavyje. Pušalote gyvenantis ūkininkas Vydmantas Juknevičius pasidžiaugė, kad „Agrokoncerno“ pasiūlyta „Clearfield“® rapsų auginimo technologija yra puikus būdas atsikratyti piktžolių. „Švaraus lauko“ technologija – tai naujas sprendimas, kuris gali apsaugoti rapsus nuo daugelio piktžolių vienu purškimu. Herbicidas naikina bastutinių šeimos piktžoles, tokias kaip svėres, garstukus, trikertes žvagines, čiužutes, rapsų pabiras ir kitas piktžoles. Pasak ūkininko, išnaikinus bastutinių šeimos piktžoles, gaunamas ne tik didesnis derlius, bet ir pagaminamas aukštesnės kokybės rapsų aliejus.

Su ūkio svečiais patirtimi dalijosi UAB “Agrokoncernas“ agronomės konsultantės Rima Šiaulienė bei Snieguolė Krivickienė, kurios pasidžiaugė, kad lauko diena išties puiki galimybė visiems pasisemti patirties, pabendrauti, padiskutuoti, pasidalinti idėjomis ir naujovėmis.
 

Agrokoncerno komanda dėkoja visiems apsilankiusiems ir taria iki susitikimo sekančiuose renginiuose.