Blog title

Viešojoje erdvėje eskaluoti pažeidimai nepasitvirtino

„Agrokoncernas“: viešojoje erdvėje eskaluoti pažeidimai nepasitvirtino - institucijos paneigė „Agrokoncernui“ mestus kaltinimus


Verslą ir mokesčių mokėjimą prižiūrinčios Lietuvos institucijos, tikrinusios su UAB „Agrokoncernas“ susijusias įmones, esminių pažeidimų nenustatė.

Lietuvos Banko priežiūros tarnyba, atlikusi tyrimą, informavo, jog „Agrokoncernui“ sudarant ūkininkams sąlygas taikyti mokėjimų atidėjimus, įstatymų nuostatos nepažeidžiamos. Aplinkos apsaugos agentūra, išnagrinėjusi UAB „Žemės ūkio inovacijų centras“ prašymą, teisės aktuose nustatyta tvarka išdavė leidimą Jakštonyse laikyti laukinius gyvūnus, o Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius sutiko su gyvūnų laikymo sąlygomis ir jiems skirta teritorija. Valstybinė mokesčių inspekcija, tikrinusi „Agrokoncerno“ paramos gavėjus  („Naisių bendruomenė“, VšĮ „Baltų arena“, paramos ir labdaros fondą „Švieskime vaikus“ ir VšĮ „Naisių teatras“), nenustatė neatitikimų šalies teisės aktams gaunant ir naudojant paramą, taip pat nenustatė paramai ir labdarai skirtų taisyklių pažeidimų. Esminių mokestinių pažeidimų nenustatyta ir atliekant mokestinį vertinimą UAB „Žemės ūkio inovacijų centras“, dėl kurio vykdomų statybų viešumoje pasirodė nepagrįsta ir tiesos neatitinkanti informacija.

„Agrokoncernas“ atsakingai laikosi įstatymuose įtvirtintų nuostatų, laiku moka mokesčius bei rūpinasi, kad „Agrokoncerno“ skiriama parama būtų panaudota skaidriai ir atitiktų įmonės užsibrėžtus tikslus. Be to, „Agrokoncerno“ veiklą audituoja tarptautinės audito kompanijos, importuojamų prekių sudėties tyrimus atlieka nepriklausomos laboratorijos.

„Valstybės institucijų atlikti tyrimai su mumis siejamose įmonėse parodė, kad „Agrokoncernas“ laikosi ne kartą viešai išsakytų skaidraus ir socialiai atsakingo verslo principų. Nuo bandymų griauti verslo reputaciją ir toliau ginsimės faktais, įrodančiais mūsų veiklos teisėtumą“, - sako UAB „Agrokoncerno grupė“ generalinis direktorius Valdas Eimontas.

„Agrokoncernas“ primena, kad vieninteliam „Agrokoncerno“ akcininkui ir jo vadovaujamai partijai išreiškus norą dalyvauti Seimo rinkimuose ir juos laimėjus, viešumoje pasirodė ir dabar skleidžiama tiesos neatitinkanti ir tendencinga informacija, kuria siekiama griauti ir verslo reputaciją. „Agrokoncernas“ taip pat primena, jog atsižvelgdamas į nepagrįstas insinuacijas ir kaltinimus, ne kartą pats kreipėsi į valstybės institucijas, prašydamas atlikti tyrimus ir nustatyti, ar mesti kaltinimai verslui yra pagrįsti.


Daugiau informacijos:
Agrokoncerno komunikacijos grupė
El.paštas: komunikacija@agrokoncernas.lt