Blog title

Visuomenę klaidinanti informacija apie „Agrokoncerno grūdų“ veiklą

Informacija žiniasklaidai
2018 10 08

LRT paskelbtoje informacijoje - visuomenę klaidinanti informacija apie „Agrokoncerno grūdų“ veiklą 

„Agrokoncerno grūdai“ atkreipia dėmesį, jog LRT  publikacijoje „LRT tyrimas. Valstybės įmonėje šeimininkaujantys R. Karbauskio žmonės nebijo net savo ministro“ (https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/229565/lrt-tyrimas-valstybes-imoneje-seimininkaujantys-r-karbauskio-zmones-nebijo-net-savo-ministro) pateikta tendencinga informacija, o įmonės pateikta informacija tyrimą atlikusiai žurnalistei ignoruota. 

„Publikacijoje neminimos svarbios detalės, pateikiama informacija iškraipoma taip, kad sudėlioti faktai netrukdytų padaryti skandalingus apibendrinimus apie menamą privatizavimą ir „Agrokoncerno grūdai“  įtaką valstybės valdomai įmonei“ ,  - sako UAB „Agrokoncerno grūdai“ direktorius  Karolis Šimas. 

Pasak jo, LRT Tyrimų žurnalistai nepaskelbė įmonės komentaro, kad „Agrokoncerno grūdai“, kurie šiuo metu turi 25,07 proc. „Jonavos grūdų“ akcijų, suvokdama valstybės įmonės svarbą ir paskirtį, neplanuoja tolimesnės plėtros. Raštu pateiktame atsakyme buvo nurodyta, kad „Agrokoncerno grūdai“ šiuo metu naujų elevatorių įsigijimo nesvarsto, artimiausiuose planuose numatoma jau turimo tinklo modernizacija. Jokių plėtros planų artimiausioje perspektyvoje nenumatyta. Informacijos apie „Jonavos grūdų“ akcijų pardavimą nėra ir nėra svarstytas šio objekto įsigijimas.

„Tendencingai informuodami visuomenę, neva ketinama pasisavinti valstybės valdomą įmonę, žurnalistai nenurodė, jog AB „Jonavos grūdai“ akcijas iš fizinių asmenų galėjo pirkti bet kas, tam nebuvo taikoma jokių apribojimų. Kita vertus, dabar „Jonavos grūduose“ yra nemažai laisvos vietos, elevatorius nėra užpildytas, tą laisvą vietą gali nuomotis bet kuri Lietuvos įmonė ar ūkininkas. Svarbu pažymėti, kad visos iš „Jonavos grūdų“ perkamos paslaugos apmokamos rinkos kainomis - nuo 2002 metų „Agrokoncerno grūdai“ šiai įmonei sumokėjo  per 5,4 milijonų eurų už paslaugas, tačiau ir tai tiek publikacijoje, tiek LRT reportaže buvo sąmoningai nutylėta“,  - teigia K.Šimas.

Jo teigimu , nei „Agrokoncernas“, nei „Agrokoncerno grūdai“ niekaip nedalyvavo ir skiriant nepriklausomus valdybos narius, neturi informacijos apie jų priklausymą politinėms partijoms.

„Publikacijoje yra ir daugiau tikrovės neatitinkančios informacijos  – painiojamos procesuose dalyvaujančios įmonės, netiksliai nurodomi jų pavadinimai ir pan. UAB „Agrokoncerno grūdai“ nuomone, paskelbiant tendencingą, selektyviai atrinktą informaciją buvo siekiama ne informuoti visuomenę, o suformuoti neigiamą įspūdį apie „Agrokoncerno“ grupės įmonių veiklą“ - sako „Agrokoncerno grūdai“ direktorius K. Šimas.