Blog title

„Agrokoncernas“ kviečia viešai paskelbti importuojamų trąšų apimtis ir nepageidaujamus gamintojus

Informacija žiniasklaidai
2018 11 08

„Agrokoncernas“ kviečia viešai  paskelbti importuojamų trąšų apimtis ir nepageidaujamus gamintojus

 

Įvertinusi augantį visuomenės susidomėjimą trąšų verslu šalyje, bendrovė “Agrokoncernas” kviečia atsakingas institucijas viešinti informaciją, susijusią su šio produkto gamyba, žaliavomis, importu ir verslo apimtimis Lietuvoje.

"Taip būtų pasiektas maksimalus skaidrumas, nes šiuo metu viešumoje dažnai manipuliuojama informacija apie trąšų gamintojus, trąšų importo ir eksporto apimtis, dažnai klaidinama dėl trąšų sudėties", - sako UAB “Agrokoncernas“ vadovas Edgaras Šakys.

Jis taip pat kviečia atsakingas valstybės institucijas parengti sąlygas, numatančias, kada ir su kuo draudžiama bendradarbiauti visoms Lietuvos įmonėms ir paskelbti jas su draudžiamų bendrovių sąrašu.

„Nenorime dirbti su tais, kurie gali pakenkti mūsų valstybei, todėl prašome valstybės institucijų, atsakingų už sankcijų taikymo priežiūrą, apie tai informuoti visas verslo įmones“, - teigia E.Šakys.
 
Atsižvelgdamas į nuolat eskaluojamą trąšų importo temą, „Agrokoncerno“ vadovas valstybės institucijas kviečia šią informaciją paskelbti viešai – kiek ir kokios bendrovės importuoja trąšų į Lietuvą, iš kur trąšos yra importuojamos, kokios trąšos keliauja per Lietuvą tranzitu, kokios trąšos ir kiek yra eksportuojama. Tokiu atveju būtų aiški bendra situacija ir būtų galimybė realiai ją įvertinti, o ne spėlioti pagal mažą dalį gautos informacijos.

Reaguojant į paskelbtą informaciją apie Rusijos bendrovę „Minudobreniya“, E.Šakys pažymi, kad su šia bendrove „Agrokoncernas“ sutarčių neturi. Kiek žinoma, ši Rusijos bendrovė trąšomis prekiauja tik per tarpininkus, jai nėra taikomos ES sankcijos.

"Norime pabrėžti, kad valstybės pareiga yra užtikrinti, jog ES teisės aktais, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijomis ir vidaus įstatymais nustatyti reikalavimai būtų tinkamai vykdomi ir apie tai tinkamai informuojama visuomenė. Siekiant  maksimalaus sankcijų efekto, atsakingos institucijos turi paaiškinti visuomenei sankcijų taikymo sritis, nes dabar susidaro įspūdis, jog didžiajai daliai visuomenės nėra aišku, kuo skiriasi sankcijos asmenims nuo ekonominės veiklos sankcijų", - E.Šakys.

E.Šakys taip pat primena, kad nereikėtų nuvertinti ir muitinės vaidmens, kuri yra valstybės institucija, atsakinga už muitų ir kitų pasienyje mokamų mokesčių (pavyzdžiui, PVM ar akcizų) rinkimą valstybėje bei už krovinių, įvežamų į valstybę, kontrolę.

"Jei pagal tarptautinius arba nacionalinius teisės aktus kai kurių prekių įvežimas į šalį yra ribojamas arba draudžiamas, šią kontrolę taip pat užtikrina muitinė. Tad valstybė turi daugybę saugiklių, kurie užtikrina ES priemonių įgyvendinimą", - sako E. Šakys.