Blog title

UAB „Agrokoncernas“ oficialiai kreipėsi į Prezidentę ir Ministrą Pirmininką

Informacija žiniasklaidai
2018 m. gruodžio 13 d.UAB „Agrokoncernas“ oficialiai kreipėsi į Prezidentę ir Ministrą Pirmininką
 
UAB „Agrokoncernas“, nesulaukęs paaiškinimų dėl Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus poelgio įmonės atžvilgiu, nepraranda vilties sužinoti pagrindinių šalies institucijų poziciją, ar valstybės pareigūnas turi teisę selektyviai išskirti vieną privačią bendrovę ir dėl tos bendrovės kreiptis į teisėsaugos instituciją bei šią informaciją skelbti viešai, kai yra žinoma, kad analogiška veikla užsiima ir kitos bendrovės. Šiandien įmonė dėl to oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę ir Ministrą Pirmininką.
 
Bendrovė šalies vadovams primena, jog praėjusią savaitę Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl UAB „Agrokoncernas“ į Lietuvą importuotų trąšų, kurių gamintojas – „Minudobreniya“. Ministras išskyrė būtent vieną bendrovę (UAB „Agrokoncernas“), nors Lietuvos ir Europos Sąjungos rinkoje veikia bent kelios dešimtys bendrovių, kurios pirko minimoje gamykloje pagamintas trąšas. UAB „Agrokoncernas“ pažymi, kad jokia valstybės institucija (įskaitant Užsienio reikalų ministeriją) nesikreipė į bendrovę ir nenurodė pateikti kokius nors duomenis ar paaiškinimus.


UAB „Agrokoncernas“ pažymi, jog nors pranešimas apie kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą buvo paskelbtas viešai, Užsienio reikalų ministras nei UAB „Agrokoncernas“, nei visuomenei iki šiol nepaaiškino, kokiu teisiniu pagrindu buvo kreiptasi į teisėsaugos instituciją. Atitinkamai neabejotina, kad vieši ministro komentarai, jog dėl UAB „Agrokoncernas“ yra kreiptasi į Generalinę prokuratūrą, sudarė įspūdį, esą bendrovė yra padariusi nusikalstamas veikas. Maža to - L. Linkevičius 2018 m. gruodžio 7 d. žiniasklaidos atstovų paklaustas, ar dėl santykių su A. Rotenbergu krenta šešėlis ir ant kurių nors kitų Lietuvos bendrovių, atsakė, esą šiuo metu tokios informacijos nėra: „Šiuo metu tokios informacijos neturime, bet jeigu taip atsitiktų, turbūt turėtume nagrinėti ir tuos atvejus, nes sankcijų režimo priežiūra yra mūsų kaip ir užduotis“.
 
Tokie Užsienio reikalų ministro pareiškimai stebina ir patvirtina UAB „Agrokoncernas“ nuogąstavimus, kad politikai, naudodamiesi valstybės institucijoms suteiktais įgalinimais, sąmoningai kenkia UAB „Agrokoncernas“ reputacijai ir veiklai. Iš viešosios erdvės yra žinoma, kad„Minudobreniya“ gamintomis trąšomis prekiauja dar bent aštuonios bendrovės Lietuvoje. Žiniasklaidoje net yra skelbiami šių bendrovių pavadinimai. Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerija, be kita ko, turinti visas galimybes gauti informaciją iš kitų valstybės institucijų (įskaitant Muitinės departamentą, disponuojantį duomenimis apie trąšų į Lietuvą importą, trąšų rūšis ir kiekį, importuotojus ir kt.), į Generalinę prokuratūrą kreipėsi tik dėl UAB „Agrokoncernas“. Be to, kaip matyti iš žiniasklaidoje pateiktos informacijos, į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi po to, kai į Užsienio reikalų ministeriją savo ruožtu kreipėsi politikai – opozicinės frakcijos Seimo nariai A. Anušauskas, A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas, atstovaujantys Tėvynės sąjungą Lietuvos krikščionis demokratus.
 
Dėl aukščiau nurodytų priežasčių UAB „Agrokoncernas“ išskyrimą iš visų rinkos dalyvių, kuris aptarinėjamas, be kita ko, nutylint aktualias Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias verslo ryšius sankcijų taikymo atveju, vertina kaip veiksmus, kuriais kenkiama bendrovei ir kartu siekiama politinių tikslų. Kaip žinia, UAB „Agrokoncernas“ akcininkas yra politikas, Seimo narys Ramūnas Karbauskis – valdančiąją daugumą Seime sudarančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas.
 
UAB „Agrokoncernas“ kreipimesi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašo įvertinti nurodytus Užsienio reikalų ministro veiksmus ir viešus pasisakymus, nukreiptus prieš privatų ūkio subjektą, teisėtai užsiimantį verslu.
 
Daugiau informacijos:
Edgaras Šakys
UAB „Agrokoncernas“ direktorius