Blog title

„Agrokoncernas“: valstybės institucijos atsakomybę permeta verslininkams

Informacija žiniasklaidai
2019 01 14


 „Agrokoncernas“: valstybės institucijos, neturėdamos tikslių atsakymų dėl ES sankcijų, atsakomybę permeta verslininkams.

Viena didžiausių žemės ūkio verslo bendrovių šalyje UAB „Agrokoncernas“, vertindama viešumoje nuolat tendencingai skleidžiamą ir gerą bendrovės vardą menkinančią informaciją, teigia, jog akivaizdu, kad įmonę siekiama įtraukti į politinius žaidimus ir sąžiningas verslas tampa politinių intrigų įkaitu. „Agrokoncerno“  vadovai sako, jog pastaruoju metu, dėl politinių aplinkybių yra priversti nuolatos ginti verslo interesus ir garbę, nors verslas vystomas laikantis įstatymų ir verslo etikos. Tai konstatuoti įmonės vadovus paskatino praėjusios savaitės pabaigoje LRT pasirodžiusi informacija - „Agrokoncerno“ trąšos: FNTT sprendimą nepradėti tyrimo naikina Generalinė prokuratūra, išaiškėjo dar viena svarbi detalė“ .
 
 „Vertinant penktadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją akivaizdu, kad FNTT nerado pagrindo ikiteisminio tyrimo pradėjimui dėl „Agrokoncerno“ importuotų trąšų iš „Minudobreniya“, tačiau Generalinė prokuratūra nurodė FNTT toliau „tikslinti aplinkybes ir gauti papildomų duomenų“. Kitos Lietuvos bendrovės, pirkusios trąšas iš „Minudobreniya“, vėl nė neminimos, o apie minėtus teisėsaugos institucijų sprendimus „Agrokoncernas“ sužino iš žiniasklaidai nutekintos informacijos“, – teigia bendrovės „Agrokoncerno grupė“  generalinis direktorius Valdas Eimontas.
 
 Anot jo, susidaro įspūdis, jog valstybės institucijos, neturėdamos tikslių atsakymų dėl Europos Sąjungos taikomų sankcijų atskiriems verslo subjektams iš Rusijos, bando atsakomybę permesti verslininkams, kurie trąšas į Lietuvą importuoja legaliai, laikantis visų teisės aktuose įtvirtintų reikalavimų. Galiausiai kreipiamasi į teisėsaugos institucijas, tokiu būdu viešojoje erdvėje siekiant suformuoti nuomonę, neva verslininkai yra nusikaltėliai ar bent įtariamieji.
 
 „Agrokoncernas“ yra ne kartą viešai nurodęs, kad valstybės institucijų pagalba menkinama įmonės reputacija ir geras vardas. Praėjusių metų gruodžio mėnesį UAB „Agrokoncerno grupė“, reaguodama į viešumoje pasirodžiusią informaciją, jog Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl „Agrokoncerno“ į Lietuvą importuotų trąšų, kurių gamintojas – „Minudobreniya“, pareiškė, kad tokį ministro žingsnį ir komunikaciją vertina kaip sąmoningą ir kenkėjišką veiksmą, diskredituojantį valstybės institucijas. Be kita ko, ministras viešai nurodė neturintis informacijos apie kitas Lietuvos bendroves, prekiaujančias „Minudobreniya“ trąšomis, nors žiniasklaidoje buvo skelbiami šių įmonių pavadinimai. „Agrokoncernas“ dėl tokio L. Linkevičiaus elgesio kreipėsi į Prezidentūrą ir Ministrą Pirmininką ir tikisi sulaukti atsakymų.
 
 „Agrokoncerno“ išskyrimą iš visų rinkos dalyvių, kuris aptarinėjamas, be kita ko, nutylint aktualias Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias verslo ryšius sankcijų taikymo atveju, bendrovė vertina kaip veiksmus, kuriais siekiama politinių tikslų. Bendrovė primena, kad anksčiau viešumoje paskleistą tiesos apie  įmonę neatitinkančią informaciją paneigė institucijos, kurios įmonėje atliko įvairius patikrinimus.
 
 „Norime atsakingai pareikšti, kad mūsų įmonė abejones sklaido keliu, kurį numato teisės aktai – teikiame visus institucijų nurodytus dokumentus ir bendradarbiaujame. „Agrokoncernas“ laikosi teisės aktų ir aukščiausių verslo standartų“ ,  – teigia bendrovės „Agrokoncerno grupė“  generalinis direktorius V. Eimontas. Jis pabrėžia, kad neigiamai vertina veiksmus viešumoje, kuomet nepateikiant faktų stengiamasi sudaryti įspūdį, esą įmonė vykdo nusikalstamas veikas.

UAB „Agrokoncernas“ akcininkas yra politikas, Seimo narys Ramūnas Karbauskis – valdančiąją daugumą Seime sudarančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas.

UAB „Agrokoncerno“ komunikacijos grupė
El.paštas: komunikacija@agrokoncernas.lt