Blog title

ŪKININKAI IR DIDŽIAUSI SĖKLŲ FABRIKAI LIETUVOJE RENKASI JAVŲ BEICĄ KINTO® PLUS

Sveikas ir spartus augalų dygimas prasideda nuo geros sėklų apsaugos. Javų derlius priklauso nuo kokybiškų sėklų, o jų sudygimą, daigų vystymąsi ir tolesnę pasėlio fitosanitarinę būklę pirmiausia lemia tinkamai parinkti beicai ir beicavimo kokybė.

Kinto® Plus efektyvumas įrodytas daugiau nei 230 bandymų dešimtyje šalių. Per bandymus pasiekta, jog tik dėl sėklų beicavimo su Kinto® Plus gaunami nuo 0,4 t/ha ir didesni javų derliaus priedai. Tai - bene geriausiai atsiperkanti investicija į javų apsaugą, taupyti beicui jokiu būdu negalima.
Ūkininkų, kurie renkasi beicuoti savo javus su Kinto® Plus sparčiai gausėja. Didžiausi sėklų fabrikai Lietuvoje: UAB „Agrokoncernas“, UAB „Dotnuva Baltic“, savo sėklinę javų medžiagą ruošia su Kinto® Plus.
Renkantis sėklų beicą itin svarbu, kad jame būtų bent kelios skirtingos veikliosios medžiagos – kontaktinė ir sisteminė. Jos papildo viena kitą, patenka į skirtingas sėklos dalis ir skirtingai apsaugo daigus. Kontaktiniai beicai naikina ligų sukėlėjus tik sėklų paviršiuje, po luobele jie nepatenka. Sisteminiai beicai įsiskverbia į sėklų vidų, po to – į daigus ir pradinėse vystymosi fazėse juos apsaugo nuo ligų sukėlėjų.

BASF sukurtas beicas Kinto® Plus turi ir sisteminį, ir kontaktinį veikimą. Tai - produktas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių, speltų, žieminių ir vasarinių kvietrugių, žieminių ir vasarinių miežių, žieminių rugių sėkloms beicuoti.
Šį beicą sudaro net trys veikliosios medžiagos: sisteminės – tritikonazolas ir fluksapiroksadas, kontaktiniu veikimu pasižyminti – fludioksonilas. Jos papildo viena kitą ir puikiai saugo nuo daugelio per sėklas ir dirvą plintančių javų ligų sukėlėjų. Žieminių javų sėklas šis beicas gerai saugo nuo kietųjų kūlių, dulkančiųjų kūlių, stiebinių kūlių, daigų pašaknio puvinių, pavasarinio pelėsio, rizoktoniozės. Verta pabrėžti, kad tritikonazolo veiklioji medžiaga yra itin veiksminga nuo dulkančiųjų kūlių (Ustilago spp.). Ligos sukėlėjo grybiena žiemoja grūduose, gemale ir juose gali išlikti gyvybinga 1-5 metus. O šios ligos derliaus nuostoliai siekia nuo 10 iki 40 proc. ir yra tiesiog proporcingi sergančių augalų kiekiui.

Produkto formos svarba renkantis beicą

Daugelis ūkininkų pastebi, kad beicas Kinto® Plus sėklas padengia labai gerai, kokybiškai. Po beicavimo iš karto matyti, kad kiekvienas grūdas padengtas ypač tolygiai. O nuo to labai priklauso ir tolesnis beico poveikis. Kaip pasiekiamas geras padengimas?
Visi šiuo metu Lietuvoje registruoti beicai yra takūs koncentratai, tačiau jie labai skiriasi produkto normos kiekiu vienai tonai sėklų beicuoti. Beice turi būti pakankamas polimerų ir sėklas nudažančių pigmentų kiekis, kurie padeda išvengti preparato dulkių susidarymo per sėklų sandėliavimą, transportavimą ir sėją. Jei sėklos po beicavimo dulka, vadinasi, produkte minėtų medžiagų yra nepakankamai. BASF yra pagrindinis sėklos apvėlimui naudojamų produktų sudedamųjų dalių gamintojas ir pasaulinių sėklininkystės įmonių partneris. Tad beicas Kinto® Plus išsiskiria dideliu polimerų ir sėklas nudažančių medžiagų kiekiu. Tai gerai matyti dėl itin gero sėklos „spalvinimo“ (ryški raudona spalva). Javų sėklos, beicuotos Kinto® Plus, lengvai byra, nekemša sėjamųjų.

Storesnės šaknys ir stipresnė jų sistema

Nesvarbu, kokios sveikos jūsų augalų šaknys, tai galimybė jas padaryti dar sveikesnes, kadangi Kinto® Plus taip pat turi stiprų teigiamą poveikį šaknijimuisi.
Dažnėjant sausroms ir esant kitoms nepalankioms klimatinėms sąlygoms, labai svarbu, kad augalai būtų su stipria šaknų sistema. Kinto® Plus skatina augalo šaknų sistemos vystymąsi, todėl augalai tampa atsparesni sausrai ir kitoms nepalankioms aplinkos sąlygoms. Tai turi teigiamą poveikį visam augalui: jo augimui, atsparumui ir derliui.

Mažiau dulkių

Beicuojant sėklas su Kinto® Plus, sumažinamas jų dulkėtumas, gaunama geresnė sėklų kokybė ir geresnis sėklų srautas. Rezultatas – spartesnis ir sklandesnis beicavimo procesas ir didesnis produktyvumas.
Sėklų perdirbimo procesas susijęs su dideliu dulkių ir kvapų kiekiu. Su Kinto® Plus abiejų veiksnių kiekis bus gerokai sumažintas, o tai naudinga sėklų perdirbėjams ir, žinoma, žmonėms, dirbantiems su sėklomis kiekvieną dieną. Taip būtų pagerintos jų darbo sąlygos. Dar vienas puikus Kinto® Plus privalumas!

•    Kinto® Plus – ūkininkų bei sėklininkystės fabrikų patikrintas ir jau rinkoje užsirekomendavęs beicas.
•    Kinto® Plus - bene geriausias kokybės ir kainos santykis, esantis šiandieninėje Lietuvos beicų rinkoje.

Šį beicą galite įsigyti UAB „Agrokoncernas“.