Blog title

„AGROKONCERNO“ LAUKO DIENOS „PATIRTYS. PRIEMONĖS. TIKSLAI“: EFEKTYVŪS SPRENDIMAI ŪKIAMS, PASITINKANT NAUJUS IŠŠŪKIUS

Birželio 29 – liepos 1 dienomis „Agrokoncerno“ moksliniame centre „AgroITC“ (Babtų k., Kauno r.) vyko lauko dienos „Patirtys. Priemonės. Tikslai. Vasara 2021“. Renginio metu, šalies žemdirbiai turėjo unikalią progą susipažinti su 44 skirtingomis žieminių augalų veislėmis, 26 vasarinių augalų veislėmis, daugiau kaip 47 išskirtinėmis augalų auginimo technologijomis, net 123 efektyviais augalų apsaugos sprendimais, 106 tręšimo sprendimais, išmaniosiomis priemonėmis tvariam ūkininkavimui, naujais žemės ūkio technikos sprendimais.

Išskirtinės genetikos veislė, siekiant puikių rezultatų

Lauko dienose dalyvavę ūkininkai buvo supažindinti su nauja, išskirtinės genetikos hibridine žieminių rapsų veisle ‘DUPLO’. Šios veislės atsiradimą lėmė staigus rapsų infekcijos – ropių geltos viruso (TuYV) – išplitimas Europoje. Ropių geltos virusas (TuYV) – infekcinė liga, kurią platina žalieji persikiniai amarai (Myzus persicae). Remiantis įvairių Europos kraštų, JAV gaunamų pranešimų ir atliktų tyrimų duomenimis, rapsų derliaus praradimai dėl ropių geltos viruso (TuYV) siekia net 34 proc. „DUPLO – išskirtinės genetikos žieminių rapsų veislė, pasižyminti atsparumu ropių geltos virusui (TuYV), fomozei (genas RLM7), ankštarų atsidarymui ir sausrai. Ši veislė yra vidutinio ankstyvumo, žydi vidutiniškai anksti. Augalai aukšti, turintys gerą atsparumą išgulimui. Dėl spartaus vystymosi ir geros šaknų sistemos, ši veislė puikiai tinka sėti į supaprastintą dirvos dirbimą ar tiesioginę sėją. Žieminių rapsų veislė ‘DUPLO’ nėra reikli dirvožemiui, puikiai tinka vidutinei ir vėlyvai sėjai. Dėka greito vystymosi, ši veislė yra mažiau pažeidžiama rudeninių lapų kenkėjų, o taip pat pasižymi dideliu derliaus potencialu. Žieminiai rapsai ‘DUPLO’ – patikimas pasirinkimas visiems, siekiantiems gerų rezultatų, nepaisant vis sudėtingesnių auginimo sąlygų“, - teigė UAB „Agrokoncernas“ sėklų skyriaus vadovas Modestas Žemaitis.

Efektyviai saugantys ir atsiperkantys fungicidiniai sprendimai

Lauko dienų metu, šalies žemdirbiai susipažino ir vertino moksliniame centre „AgroITC“ atliktus fungicidų efektyvumo bandymus. Tarp daugybės fungicidų palyginimų, savo efektyviu veikimu ryškiai išsiskyrė tokie preparatai, kaip Revystar XL Pack ir Balaya Flex Pack. Susitikimo metu, ūkininkams siūlyta stiprinti ankstyvuosius purškimus, renkantis stipresnius fungicidinius sprendimus, atsižvelgiant į šių metų pavasario praktiką. Susitikimo metu, akcentuota ir beicų Kinto® Plus, Systiva® nauda, jų efektyvi ir patikima apsauga sėkloms nuo įvairių ligų, įtaka gausesniam derliui.

Išmanūs sprendimai ir tiksliosios technologijos – tvariam ūkininkavimui

Renginio metu buvo pristatytas ir naujas „Agrokoncerno“ padalinys – Tiksliųjų technologijų centras „AgroTTC“. Tiksliųjų technologijų centro „AgroTTC“ komanda šalies ūkininkams pateiks daugybę išmanių sprendimų, kurie ne tik palengvina kasdienius ūkio darbus, bet ir leidžia dar efektyviau, tvariau ūkininkauti. „Tiksliojo tręšimo, pasėlių priežiūros technologijos pažangiems šalies žemdirbiams jau dabar reikšmingai padeda kasdieniuose darbuose. Neabejoju, jog Tiksliųjų technologijų centro „AgroTTC“ turimos žinios ir sukaupta patirtis, produktai ir paslaugos padės modernėti dar didesnei daliai mūsų klientų. Šiemet, sustiprėjus mūsų įmonės ir korporacijos TopCon bendradarbiavimui, šalies ūkininkai jau gali įsigyti išmaniuosius prietaisus, užtikrinančius tikslų žemės ūkio technikos judėjimą laukuose, pažangius pasėlių skenavimo prietaisus CropSpec ir kombainams skirtas derliaus žemėlapių generavimo sistemas YieldTrakk. Verta paminėti ir dirvožemio būklę nustatančias paslaugas. Turbūt niekas neprieštarautų minčiai, jog dirvožemio būklės nustatymas - pirmas žingsnis tvaresnio ūkininkavimo link. Tikiu, jog ši žinių, sukauptos patirties, išmaniųjų įrenginių ir paslaugų sinergija leis net tik palengvinti mūsų šalies ūkininkų kasdienybę, bet ir padės efektyviau pasiekti norimų rezultatų. Daugiau informacijos apie Tiksliųjų technologijų centrą „AgroTTC“ ir jo vykdomą veiklą šalies žemdirbiai išgirs jau greitai“, – teigė UAB „Agrokoncernas“ Tiksliųjų technologijų centro vadovas Arnas Radzevičius.

Produktų krepšelyje – nauji, pasitikėjimą ūkininkų tarpe užsitarnavę žemės ūkio technikos prekiniai ženklai

Lauko dienose „Agrokoncerno technika“ šalies žemdirbiams pristatė tiek puikiai žinomus, tiek naujus žemės ūkio technikos sprendimus. Bene didžiausio ūkininkų susidomėjimo sulaukė gamintojo Bednar FMT sėjamosios ir skutikliai bei javų nuėmimo kombainai Rostselmash. ,,Kiekvienam žemės ūkio technikos pardavėjui naujas atstovaujamas prekinis ženklas – ne tik nauja galimybė, bet ir didelis iššūkis. Bednar FMT – vienas iš aktyviausių ir inovatyviausių žemės ūkio technikos sprendimų gamintojų Europoje, kuris kasmet siūlo vis platesnę produktų gamą. Tokiu būdu, reikiama technika aprūpinsime tiek mažiausią, tiek didžiausią šalies ūkį. Šiemet įvairiuose Lietuvos regionuose, su ūkininkais aktyviai bandėme šio gamintojo gaminius. Bednar FMT per eilę veiklos metų užsitarnavo patikimos, kokybiškos žemės ūkio technikos gamintojo vardą. Jaučiame didelį susidomėjimą ūkininkų tarpe. Visus besidominčius, kviečiu susisiekti su mūsų komanda, kuri tikrai padės rasti Jūsų lūkesčius tenkinantį sprendimą. Taip pat noriu pasidžiaugti vis didėjančiu javų nuėmimo kombainų Rostselmash populiarumu mūsų šalies žemdirbių tarpe. Ilgą laiką vyravę mitai apie šio gamintojo techniką, galutinai buvo sugriauti dar 2020 metų vasarą vykusių DEMO turų metu. Tai patvirtina ir šiais metais šalies ūkininkų įsigytų javų nuėmimo kombainų Rostselmash RSM 161 kiekis. Visus besidominčius Rostselmash technika, maloniai kviečiame į mūsų organizuojamus DEMO turus. Dar kartą noriu padėkoti visiems apsilankiusiems lauko dienose, besidalinantiems savo įžvalgomis ir patirtimi apie mūsų atstovaujamą žemės ūkio techniką. Tikiu, jog abipusiu pasitikėjimu paremtu bendradarbiavimu, pasieksime puikių rezultatų laukuose“- teigė UAB „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas.

Ūkininkų atsiliepimai apie lauko dienas "Patirtys. Priemonės. Tikslai. Vasara 2021":

Donatas DOVILTIS
Daukšių kaimo (Joniškio r.) ūkininkas

Buvo įdomu, kai Arnas Radzevičius pristatė įvairius chemikalus ir rinko geriausią variantą, kuris tinka ir pagal kainas, ir pagal kokybės santykį. Domėjomės naujomis ateities rapsų veislėmis, nes mokslas turi eiti į priekį. Man tai aktualu, nes kartu su broliu dviejuose ūkiuose auginame 150 ha rapsų.
„Agrokoncernas“ tokias lauko dienas organizuoja kiekvienais metais, kasmet į jas ir važiuoju. Išgirstu ir pamatau naujų produktų, sužinau, kaip mokslininkai sprendžia mūsų problemas. Tokie renginiai vyksta ne pirmus metus, todėl gana sklandžiai organizuojami. Tik šiek tiek sutrukdė koronavirusas, nes anksčiau būdavo ir paskaitų, o dabar viskas vyko lauke
“.

Giedrius GABREVIČIUS
Raišupio kaimo (Marijampolės sav.) ūkininkas

Tikrai reikalinga ir naudinga laikyti pirštą ant naujovių pulto. Lauko dienose galima pamatyti ir palyginti bandymų laukelius, kaip ten vystosi kviečiai, rapsai, žirniai ar kitos kultūros. Kiekvienu atveju, turėdamas laisvo laiko, stengiuosi vykti į lauko dienas, sužinoti naujoves vizualiai, pabendrauti su kolegomis.
Mano ūkis specializuotas – augalininkystės krypties, 250 ha auginu įvairias kultūras, pradedant nuo žirnių ir baigiant kviečiais, rapsais, avižomis ir kt. Šioje lauko dienoje pamačiau, kaip auga naujų veislių grūdinės kultūros, koks jų potencialas. Sužinojau, kad kai kurios veislės, kurios buvo mano mylimos, jau iškeliavo kitur. Tai buvo savotiška staigmena, nors jos man ir labai patiko.
Kai iš tėčio perėmiau ūkį, žieminių kviečių derlingumas būdavo 5 t/ha, šiandien jau turiu tokių veislių kviečių, kurių prikuliu po 10–11 t/ha. Tai toks ir yra pažangos kelias
“.

Trumpas reportažas-anonsas apie praūžusias lauko dienas – Jūsų akims! Kviečiame žiūrėti! Pilnas lauko dienų „Patirtys. Priemonės. Tikslai. Vasara 2021” video reportažas – jau greitai!