Blog title

Kodėl verta rinktis STRUBE?

Iš didelės cukrinių runkelių veislių pasiūlos mes Jums galime pasiūlyti aukščiausios kokybės, Lietuvos klimato sąlygomis tinkamiausias auginti cukrinių runkelių veisles. Atsakingai žiūrėdami į savo siūlomus produktus, atrenkame tai, kas geriausia ir ką išbandome savo grupės ūkiuose. Gamybinius bandymus atliekame žemės ūkio bendrovėje „Draugas“ Radviliškio rajone. Bandomųjų cukrinių runkelių veislių sėja yra tik mūsų darbo pradžia. Sėjome net 18 STRUBE kompanijos cukrinių runkelių veislių. Sekėme augalų vystymąsi, stebėjome sudygimą, tiek ankstyvą, tiek ir viso lauko, taip pat fiksavome veislių išskirtinius požymius.
 
Galime pasidžiaugti, kad `BERNY` ir `SARTON` buvo nepralenkiamos – labai anksti sudygo ir labai greitai suformavo eilutes. Pasėjus cukrinius runkelius balandžio 14–19 dienomis, augalai sudygo per 7 dienas. Norime išskirti `SARTON` veislę, kurios sėklos yra paruošos „3 D plus“ aktyvavimo technologija. Šios STRUBE sukurtos technologijos akivaizdžius privalumus stebėjome bandymų lauke. Net keturiomis dienomis vėliau pasėta `SARTON` aplenkė visas veisles pagal sudygimą ir pasėlio išsivystymą. Kaip ir kasmet, STRUBE cukrinių runkelių veislės suformavo idealiai optimalų pasėlio tankumą `SARTON` tankumas siekė 113 tūkst./ha, `BERNY` – 115 tūkst./ha, `SINAN` – 114 tūkst./ha, `CHARLY` – 113 tūkst./ha, `PASTEUR` – net 116 tūkst./ha. Greitas augalų išsivystymas puikiai stelbia piktžoles, o purškiant herbicidais mažina stresą. Šios cukrinių runkelių veislės suformavo stiprią šaknų sistemą ir kantriai atlaikė praėjusių metų liepos pradžios karščius be didesnių nuostolių.
  
Nuolat stebėjome augalų apsirūpinimą boru, nes cukriniai runkeliai yra jautrūs šio elemento trūkumui. Boro augalams reikia visą vegetacijos laikotarpį. Cukriniuose runkeliuose boras atsakingas už angliavandenių ir baltymų apykaitą, didina atsparumą ligoms, skatina augalų kvėpavimą ir energinę veiklą. Pagal „Agrokoncerno“ cukrinių runkelių auginimo technologiją, naudodami „Agroplus Boras“, iš viso atidavėme 5 l/ha per tris kartus. `SARTON` ir `BERNY` buvo mažiau jautrios boro trūkumui. Taip pat svarbūs ir kiti mikroelementai. Manganas (Mn) dalyvauja susidarant chlorofilui, fotosintezės procese, baltymų sintezėje. Cinkas (Zn) įeina į fermentų sudėtį, dalyvauja angliavandenių apykaitoje, aktyvina sacharozės ir krakmolo sintezę. Varis (Cu) – būtinas augalų mitybos elementas ir jis negali būti pakeistas kitu elementu. Varis intensyvina kvėpavimą, fermentų aktyvumą, didina augalų atsparumą grybinių ir bakterinių ligų sukėlėjams. Tad subalansuotam cukrinių runkelių tręšimui per lapus ir augalų mitybai turime sprendimą ir naudojame „Agroplus No. 1“. Į šio produkto sudėtį įeina pagrindiniai mikroelementai. Iš viso atidavėme 3 l/haAgroplus No.1“, per du purškimus. Siera – gyvybiškai svarbus elementas augalams. Tai sudėtinė aminorūgščių dalis, kuri padeda augalams įsisavinti azotą ir įeina į augalinių baltymų ir kai kurių fermentų sudėtį. Taigi savo auginimo technologijoje naudojame „Agroplus Siera“, kurios per du purškimus atidavėme 3 l/ha.
 
Rugsėjo pradžioje tiriame ankstyvąjį cukrinių runkelių veislių cukringumą. Taip įvertiname, kokios veislės pradeda kaupti cukrų intensyviausiai ir kokios yra tinkamiausios anksti ar vėliau kasti. Taigi norint anksti kasti rekomenduojame `BERNY`, cukringiausią iš Kėdainių „Nordic Sugar“ atrinktų ir prekyboje esančių veislių. Tai veislė, labai anksti kaupianti cukrų, kuris šiemet siekė net 19,95 proc. Be jokių abejonių, ši veislė užtikrintai ir pelnytai vadinama „cukraus karaliumi“.
 
`SARTON` – ištvermingas „sprinteris“, kuris įsibėgėja pamažu, o vėliau visada aplenkia. Laiko patikrinta, stabili veislė. Vėlgi neturėjo lygių pagal stabilius derliaus rodiklius. Šakniavaisių derlius siekė net 84,1t/ha, pagal 2013–2015 metų Kėdainių „Nordic Sugar“ bandymų rezultatus. Tai vienareikšmiškai vėlyvam kasimui skirta veislė, kuri niekada nenuvylė.
 
Analizuodami visą informaciją bei stebėdami situaciją cukrinių runkelių pasėlyje galime pasiūlyti tas veisles, kurios turi didžiausią potencialą tapti ateities lyderiais. `SINAN` šiemet tapo „Metų atradimu“ Lietuvoje pagal baltojo cukraus derlių – net 14,12 t/ha. Absoliučiai neturėjo sau lygių ir užtikrintai užėmė pirmą vietą 2015 m. Kėdainių „Nordic Sugar“ bandymuose.
 
`CHARLY` – užtikrinta apsauga nuo nematodų. Veislė, garantuojanti stabilų šakniavaisių derlių bei gerus kokybinius rodiklius. Ne veltui pavadinta patikimu ginklu prieš nematodus.
 
`PASTEUR` – siūlome naujieną, kuri tvirtais žingsniais žengia į priekį. Tai ateities čempionas, jau spėjęs įrodyti, kad sėkminga pradžia yra didelis pasiekimas. Baltojo cukraus derlius – net 13,83 t/ha. Tai švari, mažo purvingumo veislė.
 
Džiaugiamės, kad STRUBE kompanijos cukrinių runkelių veislės išlaikė stabilumo egzaminą Kėdainių „Nordic Sugar“ bandymuose ir yra lyderių tarpe. Tad galime patarti ir pasidalyti savo patirtimi su cukrinių runkelių augintojais. Jūsų patogumui šiais metais pradėjome vesti interaktyvų cukrinių runkelių veislių dienoraštį, kuriame aprašėme savo pastebėjimus, pasiūlymus, skirtingą veislių vystymąsi, augimą, pasėlio tankumą. Dienoraštį galite rasti www.agrokoncernas.lt. Tai darysime ir 2016 metais, kviečiame visus stebėti kartu.
 
Tik dėl Jūsų pasitikėjimo mes pasiekėme gerų rezultatų ir tobulėjame kartu.
 
Siekiame būti išskirtiniais ir esančiais arčiau Jūsų, kad galėtume kartu spręsti visus klausimus, susijusius su mūsų platinamomis veislėmis ir kartu priimtume teisingus sprendimus. Jei mus pasirinkote savo partneriu, jau padarėte vieną žingsnį sėkmės link.