Blog title

CROPSPEC SENSORIAI | TIKSLIŲJŲ TECHNOLOGIJŲ CENTRAS „AGROTTC“

Augalai maistines medžiagas pasisavina skirtingose vietose ir skirtingu tempu, tokiu būdu suformuodami pasėlį, kurio derlius gali būti labai kintantis. Toks pasėlis paprastai gaunamas tręšiant visą lauką vienoda norma, taip suformuojant pertręšimus arba jų trūkumą. Su „TopCon CropSpec“ sensoriumi, šią problemą galima išspręsti - pagal azoto kiekį, esantį augale, pritaikyti kintamas tręšimo normas, kurios atitiktų augalo poreikius.

CropSpec“ sensorius suteikia operatoriui galimybę nustatyti esamą azoto kiekį augaluose, o tai palengvina biomasės ir azoto poreikio skaičiavimus. Sensorius matuoja augalo atspindimą šviesą, kad nustatytų chlorofilo kiekį, kuris yra siejamas su azoto koncentracija augalų lapuose. Šis metodas suteikia tikslius duomenis apie augalų būklę.

„Agrokoncerno“ tiksliųjų technologijų centro „AgroTTC“ komanda šalies ūkius aprūpins išmaniąja „Topcon“ įranga, kuri leis ne tik sutaupyti, bet ir tvariai ūkininkauti.
Šiame video reportaže – Jurbarko rajono ūkininko Vitoldo Parnarausko patirtis, naudojant išmaniuosius „TopCon“ sprendimus savo ūkyje. Kviečiame žiūrėti!