Blog title

APIE BEARIMINĘ ŽEMDIRBYSTĘ, SĖJOS NORMAS, DIRVOS TYRIMŲ, TIKSLIOJO TRĘŠIMO NAUDĄ IR ŽIEMINIŲ RAPSŲ VEISLĘ ‘DUPLO’? | POKALBIS SU ŽŪK „PANEVĖŽIO ARUODAS“ ŪKININKU DONATU TUMU

Tiksliojo ūkininkavimo technologinius sprendimus renkasi vis daugiau šalies žemdirbių, siekdami sumažinti išlaidas, nesumažinant gaunamo derliaus, būsimų pajamų ir pelno.

Išaugusios trąšų kainos – vienas iš veiksnių, kuris skatina ūkininkus taikyti tiksliojo tręšimo technologijas ir savo ūkiuose. Tokiu būdu, maisto medžiagos augalams būtų atiduotos ten kur reikia ir tiek kiek reikia, atsižvelgiant į esamą padėtį laukuose.

Per pastaruosius metus, didelę pažangą padarė ne tik agrotechnologijų sektorius. Didelis ir svarus žingsnis žengtas ir veislių selekcijoje.

Naujos veislės efektyviau panaudoja azotą, formuodamos būsimą derlių. Kodėl taip yra?

Atsakymas paprastas. Intensyvesnis augalų vystymasis ir suformuota gausesnė šaknų sistema rudenį, atsparumas fomozei (genas RLM7), ropių geltos virusui (TuYV), tolerancija verticiliozei – veiksniai, kurie padeda augalui ilgiau išlikti sveikam ir gyvybingam, leidžia užauginti gausesnį derlių net ir esant nepalankioms augimo sąlygoms. Nuo besikeičiančių, ekstremalių meteorologinių sąlygų ar uždelsto derliaus nuėmimo, apsaugo atsparumas ankštarų atsidarymui.

Visomis šiomis išskirtinėmis savybėmis pasižymi žieminių rapsų veislė 'DUPLO'!

Apie beariminę žemdirbystę, žieminių rapsų sėjos normas, dirvos tyrimų, tiksliojo tręšimo naudą ir kodėl ūkyje buvo pasirinkta žieminių rapsų veislė 'DUPLO'  – naujame video reportaže!

Šį kartą video reportaže kalbasi ŽŪK „Panevėžio aruodas“ ūkininkas Donatas Tumas ir Rapool atstovybės Baltijos šalyse Lietuvos regiono vadovas Robertas Visockis.

Sužinokite apie žieminius rapsus daugiau: 'DUPLO'

Racionalius sprendimus priimsite pasitarę su „Agrokoncerno“ agronomais-konsultantais regionuose!