Blog title

„Agrokoncerno grūdai“ į elevatorių atnaujinimą šiemet investavo 4,5 mln. eurų

Po truputį įsibėgėjant javapjūtei, įmonės „Agrokoncerno grūdai“ elevatorių vadovai iš visos Lietuvos rinkosi aptarti nuveiktus darbus bei pasiruošimo sezonui iššūkius ir aktualijas. Tiek ūkininkams, tiek grūdų supirkėjams tai yra ypač intensyvus metas.


Pasak įmonės „Agrokoncerno grūdai“ vadovo Karolio Šimo, visi elevatoriai yra pilnai pasiruošę javapjūtės sezonui. Pastaruosius kelerius metus buvo skiriama daug dėmesio ir investicijų elevatorių atnaujinimui, optimizavimui, pralaidumo didinimui bei infrastruktūros gerinimui.


Kėdainių elevatoriuje buvo atnaujinti ir įrengti papildomi antžeminiai sandėliai, kurie saugojimo talpą padidino papildomais 25 tūkst. tonų. Tai leis gerokai padidinti grūdų priėmimo tempą.


Ignalinos, Radžiūnų (Alytaus r.), Bridžių (Šakių r.) elevatoriuose buvo įrengtos ir išplėstos grūdų priėmimo aikštelės, kurios taip pat leis gerokai pagreitinti grūdų priėmimo procesą.
Įmonė „Agrokoncerno grūdai“ taip pat įsigijo papildomų kritimo aparatų, kurie kviečių kokybės nustatymo laiką sutrumpina beveik perpus. Jie bus naudojami didžiausias apkrovas turinčiuose elevatoriuose.


Didelė investicijų dalis buvo skirta Rokiškio elevatoriaus pastato remonto ir atnaujinimo darbams. Atnaujinus elevatoriaus įrangą ir sistemas bus galima maksimaliai išnaudoti didžiausio Lietuvoje grūdų elevatoriaus talpas. Taip pat šiame elevatoriuje buvo įrengta grūdų priėmimo aikštelė, kuri ženkliai pagreitins grūdų priėmimo tempą. Jeigu iki šių atnaujinimų elevatorius maksimaliai galėdavo priimti apie 115 tūkst. tonų grūdų, tai dabar jo apkrovos viršija 150 tūkst. tonų.


Visų elevatorių remonto ir pagerinimo darbai atliekami iš nuosavų įmonės „Agrokoncerno grūdai“ lėšų, negaunant jokios išorinės paramos. Tikimasi, kad sutvarkyti elevatoriai bus pajėgūs dirbti dar ne vieną dešimtmetį.


Įmonės vadovas K. Šimas skaičiuoja, kad vien šiemet iš viso į elevatorių tinklo atnaujinimą jau buvo investuota apie 4,5 milijonų eurų.


„Šios investicijos neabejotinai padidino elevatorių efektyvumą. Didesnės apkrovos, greitesnis grūdų priėmimo ir atkrovimo greitis ne tik palengvina elevatorių personalo darbą, bet ir sutaupo laiko ūkininkams. Tai – ne paskutinės investicijos. Mūsų tikslas yra maksimaliai optimizuoti procesus“, – sako įmonės vadovas.  


UAB „Agrokoncerno grūdai“ yra didžiausias grūdų supirkėjas Lietuvoje, kasmet iš ūkininkų superkantis apie 1,5 mln. tonų grūdų. Įmonės veiklos sritys – grūdų supirkimas, valymas, rūšiavimas, džiovinimas, saugojimas, transportavimas bei eksportavimas.