Blog title

Už meilę gyvūnams ir savo krašto žemei – kvapą gniaužianti dovana

Agrokoncerno grupė tęsia tradiciją apdovanoti išskirtinius kaimynystėje įsikūrusios Babtų gimnazijos moksleivius. Jau trečius metus vienam iš moksleivių yra įteikiama dovana – skrydis oro balionu. Kriterijai kasmet yra keičiami. Moksleiviai buvo skatinami už gerus gamtos mokslų rezultatus, įgyvendintus projektus, o šiemet nuspręsta apdovanoti abiturientą, kuris kryptingai rūpinasi gamta.

Šiemet skrydžiu oro balionu buvo apdovanota Babtų gimnazijos dvyliktokė Virgailė Darvydaitė. Jai dovana atiteko už meilę gyvūnams ir savo krašto žemei. Mergina su tėvais gyvena ūkyje, kuriame rūpinasi žemaitukų veislės kumele Kanti, avimis, vištomis, šunimis ir kate. Auklėtinę mokytojai apibūdina kaip turinčią išskirtinį požiūrį į gamtą ir ją supančią aplinką.

Pasak dovaną abiturientei įteikusios Agrokoncerno grupės administracijos-personalo direktorės R. Šakauskienės, šiemet buvo nuspręsta apdovanoti jauną žmogų, kuris turi ypatingą santykį su gamta.

„Agroverslas yra neatsiejamas nuo gamtos ir jos išteklių saugojimo bei tausojimo. Turėti teorinį supratimą apie gamtą yra viena, tačiau labai svarbu ir gebėti taikyti žinias praktikoje. Būtent tokie žmonės yra būsimi agroverslo srities specialistai“, – sako ji.

Apdovanojimą gavusi mergina jau yra užpildžiusi prašymą studijuoti. Ji pasirinko kinologijos studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete.  

„Iš pradžių norėjau studijuoti veterinariją, tačiau paskui pakeičiau kryptį ir pasirinkau kinologijos studijas. Man jos pasirodė įdomesnės. Baigusi šias studijas galėsiu dirbti su tarnybiniais šunimis, vesti įvairias terapijas su gyvūnais“, – svajoja mergina.  

Jai išvykus studijuoti gyvūnais rūpinsis V. Darvydaitės šeima. Būsima studentė žada, kad ir ji pati nepamirš augintinių – kai tik galės, rūpinsis jais ir toliau.  

Agrokoncerno grupės vardu apdovanojimą abiturientei įteikusi R. Šakauskienė ne tik jai, bet ir visiems moksleiviams linkėjo gero tolimesnio skrydžio ir drąsos. Važinėdama po mokyklas ir bendraudama su dvyliktokais ji pastebėjo, kad tik retas žinojo, ką norėtų veikti baigęs mokyklą. Darbo rinką gerai išmananti specialistė juos drąsindavo ragindama nebijoti ieškoti savo pašaukimo.

„Studijų pasirinkimas nenulemia viso gyvenimo. Pasitaiko nemažai atvejų, kai moksleiviai nusivilia studijomis ar po kurio laiko supranta, kad pasirinko ne tą kelią. Aš visada laikausi nuomonės, kad pirmiausiai reikia pabandyti, tačiau nereikia bijoti pokyčių, jeigu studijos tikrai netinka. Supratus ko tikrai nori galima perstoti į kitą studijų programą“,  – įsitikinusi administracijos-personalo direktorė.

Vasara – ne tik atostogų, bet ir praktikos metas. Šiuo metu Agrokoncerno grupės įmonėse bei ūkiuose darbuojasi būsimi jauni specialistai. Pasak R. Šakauskienės, praktika taip pat yra labai geras būdas pasitikrinti profesinį kelią. Nes studijos yra viena, o realus darbas atskleidžia žymiai daugiau pasirinktos profesijos niuansų.