Blog title

UAB „Agrokoncerno grūdai“ plečia savo veiklą Lietuvoje

UAB "Agrokoncerno grūdai" direktorius
Karolis Šimas
Pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje vyko aktyvi elevatorių plėtra. Naujas talpyklas plėtė tiek ūkininkai, tiek grūdų prekyba užsiimančios įmonės. Ne išimtis ir UAB „Agrokoncerno grūdai“, kurie šiemet išplėtė grūdų priėmimo tinklą ir pradėjo grūdus supirkinėti Kretingoje ir padidino savo supirkimo galimybes Rokiškyje.
Apie grūdų priėmimo tinklo plėtrą regionuose ir grūdų supirkimo sąlygas pasakoja UAB „Agrokoncerno grūdai“ direktorius Karolis Šimas.

Trumpai apie įmonę

UAB „Agrokoncerno grūdai“ yra viena didžiausių lietuviškų grūdų supirkėjų, veiklą vykdanti nuo 2001 metų. Pagrindinė įmonės veikla – prekyba grūdais, rapsais ir ankštinėmis kultūromis Lietuvoje ir užsienyje.
Bendrovė tiesiogiai iš ūkininkų per metus superka daugiau kaip 800 tūkst. tonų grūdų. Eksportuoja daugiau kaip 1 mln. tonų lietuviškų grūdų kasmet.
Kokybė, lankstumas, didžiausias Lietuvoje supirkimo vietų skaičius, greitas apmokėjimas – mūsų kompanijos privalumai grūdų augintojams. Kasmet geriname savo paslaugų kokybę, tikėdamiesi dar glaudesnio bendradarbiavimo su partneriais – ūkininkais.
 

Koks Jūsų grūdų supirkimo tinklas šiandien?

Bendrovė iki šiol valdė penkis grūdų priėmimo punktus, kurių bendra talpa siekė apie 80 tūkst. tonų. Tačiau bendrovė pagal paslaugų sutartis superka grūdus daugiau nei 20-tyje grūdų priėmimo punktų ir turi galimybę sandėliuoti iki 500 tūkst. tonų įvairių grūdų rūšių. Taip pat bendradarbiauja su Klaipėdos ir Rygos uostais, kuriuose vykdo grūdų supirkimą.
 

Ar planuojate grūdų supirkimo tinklo plėtrą?

Džiugiu pranešti, jog įmonė plečia grūdų supirkimo tinklą Lietuvoje. Investuojame į naujų elevatorių statybą ir jau esamų talpyklų įsigijimą, kas, tikimės, pagerins mūsų bendradarbiavimą su grūdų augintojais. Naujausia planuojama investicija – AB „Kretingos grūdai“ ir AB „Rokiškio grūdai“ elevatorių įsigijimas.
Planuojamo įsigyti AB „Kretingos grūdai“ elevatoriaus talpa siekia 100 tūkst. tonų, AB „Rokiškio grūdai“ elevatorius talpina 125 tūkst. tonų. Artimiausiu metu planuojame investuoti į šių objektų techninę būklę, pagerinti grūdų priėmimo našumą, aptarnavimo greitį ir kokybę.
 

Kokius grūdus supirksite? Kokios supirkimo sąlygos?

Šiuose elevatoriuose supirkinėsime sausus ir šlapius kviečius, miežius, kvietrugius, rapsus, pupas, žirnius, o esant poreikiui ir galimybėms – kitas kultūras.
Suprasdami, kaip žemdirbiui svarbu greitai gauti pinigus, mes siūlome operatyvų apmokėjimą už atvežtus grūdus, rapsus ir ankštines kultūras, esant poreikiui ir avansinį apmokėjimą. Mūsų įmonių grupės narys UAB „Agrokoncernas“ ūkininkams suteikia galimybę už sėklų, trąšų, pesticidų įsigijimą sumokėti grūdais.
Kadangi AB „Rokiškio grūdai“ talpos niekuomet nebuvo visiškai užpildytos, esant žemoms kainoms rinkoje, suteiksime ūkininkams galimybę grūdus saugoti metus, o esant galimybei – ir ilgiau.
Lietuvos ūkininkai tokios galimybės iki šiol neturėjo.
 

Kokio grūdų supirkimo sezono tikitės?

Matydami orų prognozes ir suprasdami, kad ūkininkui derlių būtina nuimti kuo skubiau, geriausiomis oro sąlygomis, sezono metu planuojame lankstų darbo laiko grafiką. Dirbdami grūdų augintojui patogiu grafiku, taupysime brangų javapjūtės laiką.
 
Visais grūdų augintojams rūpimais klausimais, susijusiais su grūdų supirkimo kainomis, pristatymo ir apmokėjimo terminais, siūlome kreiptis į mūsų regiono atstovus: Kretingos regione tel.: 8 618 15862, 8 687 47478, Rokiškio regione tel. 8 698 36382.