Blog title

„AGROKONCERNO“ ĮMONIŲ GRUPĖS GERUS FINANSINIUS REZULTATUS LĖMĖ ILGALAIKĖ STRATEGIJA

Viena iš žemės ūkio sektoriaus lyderių Baltijos šalyse „Agrokoncerno“ įmonių grupė užbaigė 2021-2022 metų finansinių ataskaitų auditą. Audituotais duomenimis konsoliduotos įmonių grupės pajamos viršijo 630 mln. eurų. Lyginant su praėjusiais metais, pardavimų pajamos augo 26 proc. Konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekia 69 mln. eurų.

Pasak „Agrokoncerno grupės“ generalinio direktoriaus Valdo Eimonto, sėkmingus finansinius rezultatus lėmė kelios priežastys.

Viena jų – ilgalaikė grupės strategija, kurioje daug dėmesio skiriama inovacijoms, procesų skaitmenizavimui, optimizavimui  ir naujiems perspektyviems projektams. Planuodami savo veiklą visada stengiamės žvelgti į priekį. Antroji priežastis – lankstumas, kai savo patirties, ryšių ir stiprios komandos dėka sugebėjome išspręsti šiemet kilusius iššūkius. Ir trečia – pranašumas prieš konkurentus siūlant klientui papildomas naudas ir dalijantis savo pačių sukaupta patirtimi“, – sako V. Eimontas.

Metų pradžioje, Rusijai užpuolus Ukrainą, „Agrokoncerno“ įmonių grupė viena pirmųjų Lietuvoje nutraukė verslo ryšius su šalimis agresorėmis Rusija ir Baltarusija. Naujos partnerystės su Vakarų tiekėjais leido užtikrinti prekių ir paslaugų nenutrūkstamą tiekimą klientams.

„Agrokoncerno“ įmonių grupei spręsti kilusius iššūkius padėjo išvystytas elevatorių bei sandėlių tinklas. 2021-2022 finansiniais metais sėkmingai prekyba vyko ir Lenkijoje. Didelę pelno dalį sudarė agrocheminių produktų eksportas į šią kaimyninę šalį.

„Agrokoncerno“ įmonių grupė vienija daugiau nei 40 įmonių. Vienos didžiausių žemės ūkiui skirtų sprendimų tiekėjos UAB „Agrokoncernas“ audituotais duomenimis pardavimai augo iki 40 proc. ir siekė 185 mln. eurų.

Grūdų supirkimu ir eksportu užsiimančios įmonės „Agrokoncerno grūdai“ audituotais duomenimis pardavimo pajamos augo 23 proc. ir siekė 444 mln. eurų.

Puikių rezultatų 2021-2022 finansiniais metais pasiekė ir „Agrokoncerno“ įmonių grupei priklausančios žemės ūkio bendrovės, kurios verčiasi augalininkyste ir gyvulininkyste. Jų pardavimų pajamos augo 26 proc.,  veiklos pelnas išaugo du kartus.

„Agrokoncerno“ įmonių grupė aktyviai investuoja į mokslą ir inovacijas. Metų pradžioje „Agrokoncerno“ Inovacijų ir tyrimų centrui „AgroITC“ buvo suteiktas Gerosios augalų apsaugos produktų veiksmingumo bandymų praktikos sertifikatas, suteikiantis mokslo institucijos statusą.

Grupė yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje. 2021-2022 į valstybės biudžetą buvo sumokėta daugiau nei 41 mln. eurų mokesčių.

Grupės įmonės daug dėmesio skiria ir mecenatystei. Vien per šiuos metus paramos fondui „Švieskime vaikus“, VšĮ „Naisių vasaros teatras“, Mažosioms Lietuvos kultūros sostinėms, prevencijos prieš vėžį iniciatyvomis užsiimančios VšĮ „Medicina practica“ ir kitų visuomenės gerovei skirtų projektų finansavimui šiemet buvo skirta daugiau nei 1,1 mln. eurų.