Blog title

GRŪDININKAI SUPLANAVO 500 MLN. EURŲ INVESTICIJAS, O KOKIE PIRKINIAI BUVO PERNAI

Dėmesys kokybiškam derliui, tvarių sprendimų paieška ir investicijos į naujus projektus – tokiomis nuotaikomis naujuosius metus pasitinka šalies grūdininkai.
 
Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos (LGPPA) prezidentas, įmonės „Agrokoncerno grūdai“ direktorius Karolis Šimas teigia, nors praėję metai buvo sunkūs, tačiau grūdų sektorius šiandien pelnytai gali būti laikomas vienu perspektyviausių ir tvariausių Lietuvos pramonės sektorių, kuris ateityje šaliai uždirbs dar daugiau, jei tik bus užaugintas kokybiškas derlius.
 
Lyginant 2022 metų derlių su 2021, Lietuvoje grūdų, ankštinių augalų ir rapsų užauginta 0,5 mln. tonų daugiau (2021 m. – apie 6,8 mln. t, 2022 m. – apie 7,3 mln. t.). Pagal kviečių eksporto apimtis Lietuva yra pasaulio grūdų eksportuojančių valstybių penkioliktuke.
 
Tačiau, vertindami 2022 metus, grūdų sektoriaus atstovai turėjo dėl ko nerimauti, ypač dėl grūdų kokybės. Jau šiemet Lietuvoje užauginti grūdai buvo specifiniai, maži, turintys mažesnį baltymingumą, ne visoms šalims jie įtiko. Todėl pardavėjams teko ieškoti naujų rinkų, nemaža dalis parduota ne maisto sektoriui, o pramoniniam perdirbimui. Tikimasi, kad ir likusi antra sezono pusė leis Lietuvai surasti rinkas ir pabaigti sezoną be didelių nuostolių.


 
Grūdų rinkoje vis dar stipriai jaučiama įtampa ir dėl vykstančio karo. Pasak K. Šimo, pasaulis pasiskirstė į dvi dalis. Vienoje pusėje – importuojančios šalys, kurios moka didesnę kainą, atsisakydamos pigių rusiškų grūdų, o kita pusė – užmerkia akis ir perka pigesnius rusiškus grūdus. Todėl, norint gauti aukščiausią kainą, labai sunku surasti specifinį pirkėją, ypač kai dėl jo konkuruoja ir savo grūdus siūlo visos Vakarų šalys.
 
Tačiau yra ir gerų žinių. Pernai „Agrokoncerno grūdai“ atvėrė naujas rinkas, sustoti neketina ir šį sezoną. Šiuo metu viena iš svarbiausių užduočių yra sulaukti kokybiško derliaus.

Skaitykite daugiau - naujienų portale „Delfi“: GRŪDININKAI SUPLANAVO 500 MLN. EURŲ INVESTICIJAS, O KOKIE PIRKINIAI BUVO PERNAI