Blog title

BŪSIMI PRADINUKAI SUSIPAŽINO SU AGRONOMO PROFESIJA

Kas yra agronomas ir ką jis veikia? Atsakymo į šiuos klausimus ieškojo svečiuose viešėję Kauno mokyklos „Herojus“ paruošiamųjų grupių auklėtiniai.

Įmonės „Agrokoncernas“ personalo ir administracijos direktorė Rasa Šakauskienė neabejoja, kad tokios ekskursijos padeda vaikams ne tik teoriškai susipažinti su skirtingomis profesijomis, bet ir pamatyti iš arti, kuo jos yra įdomios, pabendrauti su žemės ūkio sektoriuje dirbančiais specialistais.

Vaikai žinių apie profesijas gauna tiek mokykloje, tiek iš savo tėvų, tačiau žymiai efektyviau yra, kai jie mokosi per patirtis. Todėl su visa komanda biure įrengėme keturias skirtingas stoteles, kuriose vaikai galėjo iš arčiau susipažinti su agronomo profesija“, – sako R. Šakauskienė.

Įmonės „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius mažiesiems smalsučiams pasakojo apie tai, ko reikia, kad augalai būtų sveiki ir duotų gerą derlių.

Inovacijų ir tyrimų skyriaus vadovė Eglė Petraitienė pasirūpino, kad vaikai galėtų iš arti apžiūrėti augalus, išmoktų juos pamatuoti ir įvertinti būklę. Mokslininkė pasakojo apie  tai, kodėl augalams yra svarbios sveikos šaknys. O, kad žinias galėtų pritaikyti praktikoje patys, visi būsimieji pradinukai gavo dovanų – specialiai paruoštas pupas, kurias galės auginti ir patys.

Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas laboratorijoje. Ten jie susipažino su mokslininkų darbo įrankiais ir priemonėmis. Taip pat stebėjo eksperimentus, kuriuos jiems pademonstravo laboratorijos vadovė Ingrida Miežetienė su savo komanda.

Populiari buvo ir kieme įsikūrusi įmonės „Agrokoncerno technika“ stotelė. Vaikai, laikantis visų saugumo reikalavimų, buvo vežiojami traktoriais, taip pat jie turėjo galimybę vieni pirmųjų pamatyti naujieną Lietuvoje – žemės ūkiui skirtą Agxeed robotą.

Projektų vadybininkas Žydrūnas Motiekaitis pademonstravo, kaip didelė mašina yra valdoma nuotoliniu pulteliu. Vaikai pasakojo, kad ir jie taip moka valdyti savo mašinėles, tik jos – žymiai mažesnės. Ne vienas prisipažino, kad užaugęs irgi norėtų valdyti tokius didelius robotus.

Pasak personalo vadovės R. Šakauskienės, tokie susitikimai yra ne tik įdomūs, bet ir edukuoja, taip pat padeda laužyti stereotipus. Daugelis miesto vaikų žemės ūkį įsivaizduoja taip, kaip jis yra vaizduojamas senose pasakose, tačiau iš tiesų tai yra vienas pažangiausių ir sparčiausiai modernėjančių sektorių.

Tikimės, kad po šio susitikimo vaikams pasidarė aiškiau, kas yra agronomas, ką jis veikia ir kodėl ši profesija yra labai svarbi visiems žmonėms. Juk be agronomų nebūtų ir maisto. Galbūt atsiras ir tokių vaikų, kurie iš susitikimo su mūsų darbuotojais išsivežė svajonę užaugus dirbti šioje srityje“, – sako R. Šakauskienė.