Blog title

ŽEMĖS ŪKIO DIENA MIESTE

Žemės ūkis atvyko prisistatyti miestui. Seimas atvėrė duris žemės ūkio sektoriaus atstovams ir kartu pakvietė vilniečius ir miesto svečius susipažinti, koks yra šiandieninis žemės ūkio sektorius.

Mūsų komanda atvyko su pirmuoju tokiu Baltijos šalyse robotu „AgXeed“, pristatė laukus skanuojantį robotą, taip pat agronomo rinkinį.

Darželinukus ir moksleivius labiausiai domino roboto valdymo subtilybės. Mažiausieji ypač norėjo palaikyti rankose valdymo pultelį. Jie vienas per kitą pasakojo, kad panašius turi namuose, tik mašinėlės – kur kas mažesnės.

Vyresniems buvo įdomu, ar toks robotas jau dirba, kokia jo kaina ir po kiek metų traktoriuose, kombainuose ir kitoje žemės ūkio technikoje nebeliks vairuotojų kabinų. Prognozuoti dar nedrįstame, tačiau neabejotinai žemės ūkio sektorius žengia ypač sparčiu modernizacijos keliu.

Šiuo metu žemės ūkyje vyksta kartų kaita, todėl į renginį vyko ir personalo atstovė, kuri atvykusiems moksleiviams ir studentams pasakojo apie karjeros galimybes. Žemės ūkio sektorius yra ypač atsparus krizėms – čia visada yra didelė įvairių specialistų paklausa, nes kad ir kas pasaulyje nutiktų, mums visiems reikia ir reikės maisto.