Blog title

BE I NEBUS IR DI

Be I nebus ir DI. Šią temą nagrinėjo įmonės „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius SEB banko inicijuotame renginyje, skirtame didžiausių Lietuvos įmonių finansų vadovams.

Vienas iš renginio tikslų buvo banko klientams pristatyti dirbtinio intelekto panaudojimą versle, jo tikslus ir aptarti su juo susijusius iššūkius bei galimybes.

Pasak temą pristačiusio A. Radzevičiaus, nors jam dažniau tenka pranešimus skaityti žemdirbiškai bendruomenei, tema iš tiesų buvo aktuali ir šiai auditorijai.

Papasakojau apie dirvožemio tyrimų potencialą, kaip palydovinius vaizdus naudojame purškimuose ir tręšimuose. Lietuvoje daugiau nei metus dirba pirmasis Baltijos šalyse žemės ūkio darbams skirtas robotas – auditoriją supažindinau, kaip jam sekasi ir kokias pamokas išmokome. Dirbtinio intelekto pagalba jau yra kuriamos žemės ūkio augalų veislės, o lazerių pagalba apie pieno kokybę ir karvių sveikatą galima sužinoti esamuoju laiku”, - savo pristatymo santrauka dalijosi A. Radzevičius.

Taip pat renginio dalyviams jis priminė, kad žemės ūkis yra viena sparčiausiai inovacijas diegiančių verslo šakų. Todėl yra  labai svarbu kviesti jaunus ir progresyvius žmones jungtis prie žemės ūkio ekspertų bendruomenės.

Dar vienas labai svarbus aspektas – būtina skatinti ir lengvinti technologijų diegimų Lietuvos ūkiuose. Čia labai reikšmingas vaidmuo tenka ir finansinių paslaugų sektoriui – remti ir finansuoti tokius sprendimus, kurie padėtų dar efektyviau aprūpinti žmones kokybišku maistu.