Blog title

„Agrokoncernas“ kreipiasi į VRK su prašymu paaiškinti, kuo jis įtariamas

Informacija žiniasklaidai
2018 02 26

„Agrokoncernas“ kreipiasi į VRK su prašymu paaiškinti, kuo jis įtariamas

Po to, kai žiniasklaidoje buvo paviešintas faktas apie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių rengtas išvadas, susijusias su UAB „Agrokoncernas“, bendrovės vadovas  kreipiasi į VRK prašydamas nurodyti, kokių teisės aktų pažeidimų padarymu bendrovė yra kaltinama ar įtariama.

„Agrokoncernui“ nėra žinoma, kokiais nusižengimais bendrovė yra kaltinama. Jokio tyrimo pažyma nebuvo paviešinta, tačiau skaitome ir girdime tik jos įvairias interpretacijas, todėl matydami verslo skaidrumui ir demokratijai ypač ydingą situaciją, leidžiančią manipuliuoti turima informacija, prašome, kad VRK pateiktų bendrovei žiniasklaidoje minimą tyrimo pažymą ir ją viešintų“, – sako UAB „Agrokoncernas“ direktorius Edgaras Šakys.

Pasak jo, apie VRK pažymą, aptariamą viešoje erdvėje, bendrovė sužinojo tik iš žiniasklaidos. E. Šakio teigimu, atsižvelgdamas į tai, kad žiniasklaidoje pateikiama informacija apie bendrovės skirtą paramą įvairiems juridiniams asmenims 2013 – 2016 metais, UAB „Agrokoncernas“ savo iniciatyva šiandien VRK pateiks Paramos teikimo metines ataskaitas minėtu laikotarpiu. „Agrokoncerno“ vadovas atkreipia dėmesį, jog šie duomenys teisės aktuose nustatyta tvarka buvo teikiami Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), visi su tuo susiję mokesčiai sumokėti.

„Žiniasklaidoje buvo teigiama, kad VRK turėjo kreiptis į VMI, todėl raginame VRK tai padaryti kuo skubiau, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl mūsų veiklos skaidrumo. Jei komisija to nepadarys artimiausiu metu, į VMI kreipsimės mes patys“, – sako UAB „Agrokoncernas“ vadovas E. Šakys.

Pasak jo, įmonė institucijoms teiks visus reikalingus dokumentus, su kuriais institucijos pageidaus susipažinti.

„Agrokoncerno“ vadovą į VRK kreiptis paskatino vasario 21-22 d. žiniasklaidoje pasirodžiusios žurnalistės publikacijos ir vasario 23 d. šių publikacijų autorės interviu vienai iš televizijų apie VRK išvadą, kurioje minima „Agrokoncerno“ teikta parama. Interviu žurnalistė teigė, jog vadovaujantis minėta išvada, VMI galėtų bausti „Agrokoncerną“ „už galimą pelno mokesčio slėpimą, t.y. per labdarą nuslepiamą pelno dalį, už kurią nereikia mokėti mokesčių“. Bendrovė siekia išsiaiškinti, ar tokia yra VRK rengto tyrimo išvada, ar tai žurnalistės  interpretacija.

Daugiau informacijos:
Edgaras Šakys
UAB „Agrokoncernas“ direktorius
Tel.: +370 37 490490