Blog title

KVIEČIAME Į „ATEITIES ŪKIO“ ATIDARYMĄ IR LAUKO DIENAS „PATIRTYS. PRIEMONĖS. TIKSLAI. VASARA 2024“!

Birželio 18-20 dienomis Radviliškio rajone, Miežaičių kaime, vyks baigiamasis įmonės „Agrokoncerno“ organizuojamų lauko dienų ciklas. Renginio metu taip pat bus iškilmingai atidarytas „Ateities ūkis“ – unikalus projektas, kurio tikslas yra kurti Lietuvos žemės ūkio pažangą ir dalintis sukauptomis žiniomis su kitais.

„Agrokoncernas“ jau daugiau nei dvidešimt metų pavasarį ir vasarą organizuoja lauko dienas, kurios yra skirtos žemės ūkio bendruomenei. Šių metų lauko dienos vyko skirtinguose Lietuvos regionuose ir sulaukė rekordinio ūkininkų susidomėjimo.

Tokie renginiai yra svarbūs, nes jų metu ūkininkai turi galimybę pasidalinti savo patirtimi, taip pat gauti naudingų patarimų iš ekspertų. Lauko dienose aptariamos sezono problemos, pristatomos naujausios technologijos ir inovatyvūs sprendimai, kurie padeda ūkininkauti tvariau ir efektyviau.

Didžiosios lauko dienos šiemet vyks net tris dienas įmonės „Agrokoncernas“ vystomame „Ateities ūkyje“. Prieš kelerius metus buvo nuspręsta vieną seniausių grupės ūkių paversti modernaus ūkininkavimo pavyzdžiu, tiek savo infrastruktūra, tiek taikomomis technologijomis bei įvairiais sprendimais.

Pagrindinis šio projekto tikslas yra kurti tvarų ir į ateitį orientuotą ūkininkavimo modelį. Pasak „Agrokoncerno“ įmonių grupės savininko ir „Ateities ūkio“ vizijos kūrėjo Ramūno Karbauskio, investicijos į „Ateities ūkio“ infrastruktūros, technikos atnaujinimą, jame integruotus sprendimus bei inovacijas siekia apie 5 mln. eurų.

Norime, kad į ūkį atvykę žmonės pamatytų ateitį, tai yra – viziją, koks bus žemės ūkis po penkerių metų. Vystydami šį projektą siekiame būti dideliu žingsniu priekyje“, – sako jis.

Didžiųjų lauko dienų dalyviams bus pristatyta „Ateities ūkio“ infrastruktūra, naujausios technologijos, tokios, kaip žemės ūkio darbus atliekantis robotas „AgXeed“, autonominė laukų monitoringą atliekančių dronų stotelė „Dbox“, žemės ūkio technika ir apdovanojimus pelnę padargai.

Birželio 18 dienos lauko dienoje „Agrokoncerno“ įmonių grupės savininkas R. Karbauskis perduos laišką ateities kartoms. Jį, įdėtą į kapsulę, dronas nuskraidins į už kelių kilometrų esančią statybvietę, kurioje jau yra pradėtos didžiausio ir moderniausio Europoje karvių fermų komplekso statybos. Kapsulę į žemę įkas robotas, taip pažymėdamas dar vieno nacionalinės reikšmės projekto pradžią.

Svečiai taip pat turės galimybę apžiūrėti laukus ir įvertinti juose auginamas skirtingas augalų veisles, susipažinti su įvairiais produktais ir sprendimais, kurie padeda užauginti sveiką ir kokybišką derlių.

Po daugiau nei 2500 hektarų užimančią ūkio teritoriją vežios elektrinis autobusas, šventės nuotaiką kurs grupė Subtilu-Z, renginį ves aktorius Andrius Žiurauskas. Čia taip pat bus galima pasigrožėti į dangų kylančiu didžiuliu aitvaru, svečių laukia vaišės ir kitos staigmenos.

➡  Skubėkite registruotis į renginį Jums patogiu laiku - PILDYKITE REGISTRACIJOS FORMĄ!