Blog title

ĮMONĖ „AGROKONCERNO GRŪDAI“ INVESTUOJA Į KVIEČIŲ VEISLIŲ NUSTATYMO TYRIMUS

Pastaruosius kelis metus pastebimas lietuviškų kviečių kokybinių parametrų prastėjimas. Dėl šios priežasties Lietuva netenka savo išskirtinumo ir tampa vis sunkiau konkuruoti su grūdų pardavėjais iš kitų šalių.

Jeigu prieš kelerius metus lietuviški kviečiai būdavo aukštesnės kokybės, tai dabar Lietuva yra tapusi vidutinės kokybės grūdų augintoja ir eksportuotoja.

Ieškodama kaip pagerinti kviečių kokybę įmonė „Agrokoncerno grūdai“ sezoną pradeda nauja iniciatyva. Nuo šiol visuose įmonei priklausančiuose grūdų supirkimo punktuose bus vykdomi kviečių veislių nustatymo tyrimai.

„Agrokoncerno grūdai“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė šalyje, diegianti „Pocket Lab“ veislių identifikavimo sistemą kviečiams. Naudojant šį išmaniųjų technologijų sprendimą su integruota dirbtinio intelekto sistema, bus kaupiama, apdorojama ir analizuojama informacija apie įvairias kviečių veisles ir jų kokybinius parametrus.

Pasak įmonės „Agrokoncerno grūdai“ grūdų supirkimo vadovo Tomo Urbono, surinkti duomenys bus naudojami išsamesnei veislių bei jų parametrų analizei. Todėl įmonė kviečia augintojus bendradarbiauti ir kartu siekti bendro tikslo – išsiaiškinti, kurios kviečių veislės subrandina kokybiškiausią derlių ir suteikia konkurencinį pranašumą rinkoje.

Vertinant kviečių kokybę yra svarbūs ne tik pagrindiniai parametrai, tokie kaip baltymai, glitimas, jo kokybė ar hektolitro masė, bet ir tam tikros kepimo savybės. Parduodami grūdus mes konkuruojame su didžiausiais eksportuotojais, todėl kokybė yra tas svertas, kuris gali lietuviškiems kviečiams suteikti pranašumą. Kai jo nelieka, konkuruoti su pigesnius kviečius parduodančiomis šalimis tampa sunkiau“, – paaiškina T. Urbonas.

Pasak įmonės atstovo, kuo daugiau duomenų bus sukaupta ir išanalizuota, tuo bus galima daryti tikslesnes išvadas ir teikti augintojams tyrimų duomenimis paremtas rekomendacijas.

Tai yra pridėtinė vertė ir kviečių augintojams, nes mes turėsime galimybę pateikti apibendrintus duomenis. Lietuvoje skiriasi dirvožemio savybės, oro sąlygos, todėl tikimės, kad ši sistema padės gauti daug vertingų duomenų, pagal juos teikti rekomendacijas ir tokiu būdu gerinti visos šalies kviečių kokybę“, – sako T. Urbonas.

Praėjusį sezoną įmonė supirko apie 1,5 mln. tonų grūdų. „Agrokoncerno grūdai“ yra viena iš didžiausių grūdų supirkėjų Šiaurės Europoje, kuria pasitiki daugelis šalies augintojų. Didžiąją grūdų dalį įmonė superka iš pirmųjų rankų. „Agrokoncerno grūdams“ priklauso 20 grūdų supirkimo punktų visoje Lietuvoje.