Herbicidas Butisan 400

Gamintojas: BASF
Kilmės šalis: -

Butisan 400 - sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas vienmetėms dviskiltėms ir vienaskiltėms piktžolėms naikinti žieminių ir vasarinių rapsų, gūžinių ir žiedinių kopūstų laukuose.

Veikliosios medžiagos: metazachloras 400 g/l; Chloracetamidų klasės junginys.

Produkto forma: koncentruota suspensija

HERBICIDAS BUTISAN 400

VEIKIMO BŪDAS
Butisan 400 veikia per šaknis (dirvą) ir per lapus. Kaip ir visi per dirvą veikiantys herbicidai, Butisan 400 yra veiksmingiausias esant drėgnai dirvai. Piktžolės naikinamos ankstyvajame vystymosi tarpsnyje – kai išskleidžia ne daugiau kaip 3–4 lapelius.

 

Geriausios sąlygos herbicidui veikti taip pat ir rapsams tolygiai sudygti ir augti – gerai paruošta, lygi, be grumstų dirva. Jei yra stambių grumstų, prieš purškimą geriau tokį lauką privoluoti. Purškiant Butisan 400 prieš sudygimą, jis veikia tik per šaknis, o purškiant po sudygimo – per šaknis ir per lapus. Dirvoje esantį Butisan 400 įsisavina dygstančios piktžolės, kurios žūva prieš pat sudygimą. Butisan 400 geriausiai veikia, kai piktžolės yra skilčialapių – 2 tikrųjų lapelių tarpsnyje, nepriklausomai, kokiame išsivystymo tarpsnyje yra rapsai.

 

AUGALAI IR NORMOS
Jei piktžolės mažos, o dirva pakankamai drėgna, rekomenduojamą produkto normą galima sumažinti 0,5 l/ha. Jei dirva labai sausa, laukite lietaus arba purkškite pasėliams sudygus. Jei purškimo metu buvo sausa, bet 2–3 savaičių laikotarpyje palijo, herbicidas pradės veikti ir veiks taip pat veiksmingai, jei tik piktžolės neužaugo per didelės.


Žieminiai rapsai


•  Purškiama po sėjos – skilčialapių tarpsnyje
Norma: 2,0-2,5 l/ha Butisan 400. Veiksmingiausia rapsų lauką purkšti po sėjos – skilčialapių tarpsnyje.


•  Rapsams esant 2-4 lapelių tarpsnyje
Norma: 2,5 l/ha Butisan 400. Piktžolės sunyksta lėtai. Šioje stadijoje sunkiau sunaikinamos trikertės žvaginės, kibieji lipikai, aguonos ir našlaitės. Jei purškimo metu yra sudygusių javų pabirų, prie Butisan 400 galima pridėti Focus Ultra 0,5-1,0 l/ha.

Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Vasariniai rapsai
Herbicido veiksmingumas vasarinių rapsų lauke labiau priklauso nuo dirvos drėgmės, nei nuo purškimo laiko. Jei dirva labai sausa, laukite lietaus arba purkškite rapsams sudygus. Jei savaitės bėgyje po nupurškimo praeina lietus, Butisan 400 veiksmingumas nesumažėja.


•  Po sėjos iki 2–4 tikrųjų lapelių tarpsnio
Norma: 2,0-2,5 l/ha Butisan 400. Vasarinius rapsus geriausia purkšti iškart po sėjos – rapsams esant
skilčialapių tarpsnyje. Rapsams esant 2–4 lapelių tarpsnyje rekomenduojama produkto norma yra 2,5 l/ha.
Didžiausias purškimų skaičius – 1

 

Vandens kiekis
Rekomenduojamas vandens kiekis: 200–400 l/ha

REGIONINIAI ATSTOVAI


Dėl grūdų supirkimo klausimų Kretingos, Plungės rajonuose papildomai galite kreiptis telefono numeriu: +370 665 84167

Dėl gyvulininkystės produktų kreipkitės kontaktiniais tel. numeriais: +370 699 90119 arba +370 669 75038