Herbicidas Pontos®

Gamintojas: BASF
Kilmės šalis: -

Pontos® - sisteminio ir dirvinio veikimo herbicidas, naudojamas žieminiuose kviečiuose, kvietrugiuose, rugiuose ir miežiuose iš rudens vienamečių dviskilčių ir kai kurių vienaskilčių piktžolių naikinimui.

Veikliosios medžiagos:
•  Pikolinafenas 100 g/l (10 % w/w)
•  Flufenacetas 240 g/l (24 % w/w)
Produkto forma: koncentruota suspensija (SC)

HERBICIDAS PONTOS®

VEIKIMO BŪDAS
Pontos® yra sisteminis herbicidas, į kurio sudėtį įeina dvi veikliosios medžiagos - pikolinafenas ir flufenacetas. Jis greitai ir veiksmingai naikina vienametes dviskiltes ir kai kurias vienaskiltes piktžoles.

Įrodyta, kad pikolinafenas slopina fitoeno desaturazės fermentus, kurie būtini karotenoidų biosintezės procese, kas sąlygoja chlorofilo irimą augaluose.

Flufenacetas slopina meristeminių audinių augimą ir netiesiogiai veikia ląstelių dalijimąsi.


Flufenacetas į piktžoles patenka per šaknis arba per dygstančių piktžolių daigus. Pikolinafenas į piktžoles patenka ir per šaknis, ir per dygstančių piktžolių daigus ir per piktžolių lapus, kai purškiama piktžolėms sudygus.


•  Piktžolių jautrumas kai Pontos norma 0,5-0,75 l/ha.
Labai jautrios piktžolės (95-100 %): apskritalapės notrelės (Lamium amplexicaule), daržinės žliūgės (Stellaria media), dirvinės našlaitės (Viola arvensis), persinės veronikos (Veronica persica), raudonžiedės notrelės (Lamium purpureum), trikertės žvaginės (Capsella bursa-pastoris).
Jautrios piktžolės (85-94.9 %): aguonos birulės (Papaver rhoeas), bekvapiai šunramuniai (Tripleurospermum inodorum), dirvinės smilguolės (Apera spica-venti), , vienametės miglės (Poa annua).
Vidutiniškai jautrios piktžolės (70-84.9%): kibieji lipikai (Galium aparine).
Vidutiniškai atsparios piktžolės (50-69.9%): baltosios balandos (Chenopodium album), rugiagėlės (Centaurea cyanus).


•  Piktžolių jautrumas kai Pontos norma 0,5 l/ha.
Jautrios piktžolės (85-94.9 %): švelnieji snapučiai (Geranium molle).


•  Piktžolių jautrumas kai Pontos norma 0,22 l/ha.
Labai jautrios piktžolės (95-100 %): gebenlapės veronikos (Veronica hederifolia), trikertės žvaginės (Capsella bursa-pastoris).
Jautrios piktžolės (85-94.9 %): aguonos birulės (Papaver rhoeas), bekvapiai šunramuniai (Tripleurospermum inodorum), daržinės žliūgės (Stellaria media), dirvinės našlaitės (Viola arvensis), dirvinės smilguolės (Apera spica-venti).
Vidutiniškai jautrios piktžolės (70-84.9%): kibieji lipikai (Galium aparine), rapsų pabiros (Brassica napus), snapučiai (Geranium spp.).

 

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Pontos® naudojamas rudenį, pasėjus žieminius kviečius, kvietrugius, rugius ir miežius. Jį galima naudoti žieminiams kviečiams, kvietrugiams, rugiams ir miežiams bei piktžolėms sudygus. Norint pasiekti geriausio veikimo, purkšti reikia ant purios ir gerai išlygintos dirvos. Tinkamiausios sąlygos purškimui po sudygimo: mažos piktžolės ir drėgna dirva.

 

Augalai:

Piktžolės: Norma l/ha: Panaudojimo laikas: Pastabos:

 

Žieminiai kviečiai

Žieminiai rugiai

Žieminiai kvietrugiai

Žieminiai miežai

 

Vienaskiltės ir dviskiltės pikžolės

0,22 arba 0,5-0,75

Nuo sudygimo iki matomas penktas šoninis ūglis (BBCH 09-25)

Nuo krūmijimosi pradžios iki matomas penktas šoninis ūglis (BBCH 20-25)

Naudojamas rudenį, 1 kartą sezono metu.

Gerai įdirbta dirva ir tolygus sėklos įterpimas gali pagerinti herbicido veikimą. Labai svarbu, kad dirvos paviršius būtų lygus, purus, be grumstų, šiaudų ir augalinių liekanų. Sėklos turi būti pasėtos 3-4 cm gyliu ir tolygiai padengtos dirvožemiu, kad būtų išvengta tiesioginio kontakto su herbicidu.

 

VANDENS KIEKIS
Rekomenduojamas vandens kiekis - 100 - 400 l/ha.

REGIONINIAI ATSTOVAI


Dėl grūdų supirkimo klausimų Kretingos, Plungės rajonuose papildomai galite kreiptis telefono numeriu: +370 665 84167

Dėl gyvulininkystės produktų kreipkitės kontaktiniais tel. numeriais: +370 699 90119 arba +370 669 75038