Veislės žiemkentiškumas išlieka vienu pagrindinių veiksnių, lemiančių žieminės kultūros pasirinkimą. Tik patikrintos ir stabilios veislės gali sumažinti klimatines rizikas.


Rekomenduojame žieminių kviečių veislę 'JANNE', kuri yra viena žiemkentiškiausių veislių Lietuvoje. Veislė 'JANNE' pasižymi geru atsparumu išgulimui, jai būdingas aukštas ir stabilus derlingumas („AgroITC“ duomenimis, 2020 metais žieminių kviečių veislės 'JANNE' derlingumas siekė 9,36 t/ha), labai geras krūmijimasis rudenį ir pavasarį. Augalai yra vidutinio vėlyvumo ir vidutinio aukščio.

 
Žieminių kviečių veislė 'EUFORIA' demonstruoja puikius tiek kiekybinius, tiek kokybinius rezultatus. Šiais metais šios veislės derlingumas siekė net 9,93 tonos iš hektaro. 'EUFORIA' pasižymi labai aukštu baltymų kiekiu ir yra priskiriama A/E kokybės veislei. Be viso to, veislei būdingas labai geras ir patikrintas žiemkentiškumas.

Žieminiai kviečiai 'ADVOKAT' – veislė, pasižyminti puikiu kokybės ir derlingumo santykiu. Žieminiams kviečiams 'ADVOKAT' būdingas aukštas ir stabilus derlingumas, veislė brandina pirmos klasės derlių: grūdai stambūs, labai gerų kokybinių parametrų. Šiai veislei taip pat būdingas aukštas žiemkentiškumas. 

 

 

Prieš žieminio rapso sėją, rekomenduojame auginti ankstyvas žieminių kviečių veisles. Žieminiai kviečiai 'ASPEKT' – viena derlingiausių ankstyvos brandos veislių, pasižyminti aukštais ir stabiliais kokybiniais rodikliais, yra puikus pasirinkimas žieminių rapsų priešsėliui.


Augintojams, ieškantiems didelio derliaus potencialo veislės, rekomenduojame auginti žieminių kviečių veislę 'ARTIST'. Ši veislė formuoja labai didelį derlių (šiemet veislės 'ARTIST' derlingumas siekė net 10,4 tonos iš hektaro), brandina antros kokybinės klasės grūdų derlių. Žieminių kviečių 'ARTIST' auginimui taikoma intensyvi technologija, veislė auginama tik derlingose dirvose. Veislė taip pat puikiai toleruoja sausringas sąlygas.


Lengvose, mažiau organinių medžiagų turinčiose dirvose, rekomenduojame auginti žieminių kviečių veislę 'WILEJKA'. Ši veislė yra akuotuota, puikiai tinka auginti miškingose vietovėse, kur didelę žalą pasėliams daro laukiniai gyvūnai. 'WILEJKA' puikiai krūmyjasi, yra aukštų kokybinių parametrų, be viso to pasižymi ir puikiu žiemkentiškumu.