Javų nuėmimo kombainas Acros 595

Gamintojas: ROSTSELMASH

Nauja ACROS serijos kombainų modifikacija, skirta padidinti derliaus nuėmimo našumą didelio derlingumo laukuose, o taip pat derliaus nuėmimui esant nepalankiomis sąlygomis. Kombainas yra 10 % našesnis lyginant su Acros 580, užtikrinamas didesnis į bunkerį patenkančių grūdų švarumas, platesnės funkcinės galimybės (nuimant negrūdinę derliaus dalį), bei papildomas darbo ir nustatymų patogumas.

Daugiau informacijos: www.atechnika.lt
Galingumas: 325 AG

JAVŲ NUĖMIMO KOMBAINAS ACROS 595

Nauja ACROS serijos kombainų modifikacija, skirta padidinti derliaus nuėmimo našumą didelio derlingumo laukuose, o taip pat derliaus nuėmimui esant nepalankiomis sąlygomis. Kombainas yra 10 % našesnis lyginant su Acros 580, užtikrinamas didesnis į bunkerį patenkančių grūdų švarumas, platesnės funkcinės galimybės (nuimant negrūdinę derliaus dalį), bei papildomas darbo ir nustatymų patogumas.

Kopijavimo sistema ConutuPro
Elektrohidraulinė lauko paviršiaus kopijavimo sistema CounturPro palengvina derliaus nuėmimo procesą, leidžia operatoriui nekreipti dėmesio į lauko paviršiaus nelygumus kombainui važiuojant bet kokiu greičiu. Tie, kas šią sistemą išbandė darbe, gali patvirtinti: nuovargis žymiai sumažėja, o lauko nelygumais rūpinasi elektronika, atlikdama tikslų valdymą. Visi kopijavimo nustatymai ir reguliavimai atliekami iš kabinos.

337 AG galios variklis Cummins
ACROS 595 Plus yra sumontuotas 8,9l darbinio tūrio, 337 AG (284 kW prie 2100 aps./min) galios, 6 cilindrus eilėje ir turbokompresorių turintis dyzelinis variklis Cummins QSL9 (IV etapas). Sukimo momento atsarga siekia 25%. Galingas, bet kompaktiškas variklis užtikrina labai mažas degalų sąnaudas. Oro valymo sistemoje naudojamas besisukantis tinklelis (varomas hidraulinio variklio). Oro kompresorius montuojamas kaip standartinė įranga.

Nuožulnioji kamera su būgnų-greitintuvu
Nuožulniojoje kameroje naudojamas išskirtinis sprendimas: transporterio gale sumontuotas būgnas-greitintuvas. Dabar, į kūlimo būgną tiekiama javų masė ne tik išlyginama, bet ir padidinamas jos greitis. Taip buvo sumažintos kūlimo sistemai tenkančios dinaminės apkrovos, padidėja jos pralaidumas. Nuožulniosios kameros ilgis padidėjo 250 mm, todėl javų masė į kuliamąją tiekiama tolygiau pagerėjo pjovimo aparato matomumas. Be to, palengvėjo pjaunamosios užkėlimas/nukėlimas ant/nuo transportavimo vežimėlio. Ir dar vienas privalumas tiems, kurie kombainą naudoja nuimant saulėgrąžas ar kukurūzus: kadangi nėra paėmimo būgno, prieš nuimant šias kultūras, nuožulniosios kameros nebereikia perdarinėti.

Kabina Comfort Cab II su informavimo sistema Adviser III
Kombaine Acros 595 Plus sumontuota kabina Comfort Cab.  Būdami joje Jūs suprasite, kokia patogi gali būti darbo vieta. Jūs mėgausitės komfortu, kuris iš tikrūjų padeda dirbti efektyviai, patiriant mažesnę įtampą ir mažiau pavargstant. Pranešimus balsu pateikianti informavimo sistema Adviser III nuolat stebi kūlimo procesą ir kombaino mechanizmų darbą. Tai leidžia kontroliuoti technologinio proceso stabilumą ir išvengti agregatų gedimo.

Visiška pelų kontrolė
Kombaine ACROS 595 Plus, už valymo yra sumontuotas pelų skleistuvas. Skleistuvo rotorių sukimosi dažnį galima reguliuoti tiek iš kabinos, tiek iš išorės, su srauto reguliavimo vožtuvo pagalba. Jei skleistuvas nenaudojamas, jis gali būti greitai ir patogiai nuimtas, o hidraulinė sistema atjungta. Pelų paskleidimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių taikant bearimes ar minimalaus įdirbimo technologijas.

Pagerintas 2-jų pakopų valymas
Nauja valomo sistema yra dviejų pakopų, turint kratomąją lentą su dviem prapūtimo lygiais. Tai leidžia, nedidinat sietų ilgio, pasiekti geresnių rezultatų. Bendras sietų plotas žymiai padidėjo: 5,2m2 vietoje 4,74 m2. Sumontuotas naujas dviejų sekcijų ventiliatorius – oras imamas ne tik pro galus, bet ir viduryje. Ventiliatorius sukuria pastovų ir galingą oro srautą, nepriklausantį nuo sieto apkrovos pasikeitimų. Tokio valymo efektyvumas yra didesnis, nei tradicinio, ir pasireiškia didesniu kombaino našumu ir švaresniais grūdais bunkeryje. Į bunkerį patenkantys grūdai yra tokie švarūs, kad juos galima tiesiai iš lauko vežti į elevatorių. Dar viena naujovė – sietų reguliavimas neišlipant iš kabinos. Neišlipant iš kabinos galima atlikti visus būtinus oro srauto ir sietų padėties reguliavimus. Be to, kad būtų patogiau atlikti aptarnavimą, sietai yra lengvai išimami.

Šiaudų kratykliai, turintys didesnį plotą ir optimizuotą klavišų paviršių
Kad padidėtų našumas, buvo padidintas klavišų ilgis (+120mm) ir pakeistas klavišų paviršius. Modernizuoti plyšiai klavišų paviršiuje išdėstyti ne skersai masės judėjimo krypčiai, o išilgai ir turi laiptelių formą, dėl ko pagerėja grūdų prabyrėjimas. Kaip rodo bandymų rezultatai, naujos konstrukcijos šiaudų kratikliai užtikrina intensyvesnį grūdų atskyrimo procesą, ypatingai esant didesnio drėgnumo sąlygoms.

Smart Launch. Patikimas iškrovimas bet kokioje situacijoje
Smart Launch – tai patentuotas iškrovimo ir horizontalios sraigių atskiro ir nuoseklaus įjungimo įrenginys. Suteikia šiuos privalumus:

1) Sumažėja iškrovimo įrenginio lūžimo pavojus dėl iškrovimo įjungimo metu atsirandančių perkrovų. Ši savybė ypatingai svarbi derlių nuimant didesnio drėgnumo sąlygomis.
2) Išvengiama grūdų išbarstymo iškrovimo sraigės užlenkimo metu. Iškrovimo sraigėje niekada nelieka grūdų.
3) Iškrovimas lengvai atliekamas etapais.

Nuo drėgmės apsaugotas bunkeris
Jei pradėjo lyti ir šalia nėra transporto priemonės, į kurią būtų galima išpilti grūdus, ACROS 595 Plus operatorius gali neskubėti. Visi, bunkeryje esantys grūdai, bus patikimai uždengti specialia uždanga. Be to, naudojant tokią įrangą, nepriklausomai nuo vėjo greičio ir krypties, iš bunkerio nebus išpūstos smulkios kultūrų sėklos.

Naujas smultintuvas-skleistuvas
Kombaine ACROS 595 Plus sumontuotas smulkintuvas-skleistuvas žymiai skiriasi nuo kitų modelių. Rėžimo „smulkinimas – pradalgė“ perstatoma sklendė perkelta ant smulkintuvo galinės sienelės ir, klojant į pradalges, šiaudų masė nukreipiama ne prieš kombaino važiavimo kryptimi, o kombaino važiavimo kryptimi, pro angą gaubte. Tokia technologinė schema yra priimtinesnė, kadangi kombainą sustabdžius, kai yra nustatytas rėžimas „klojimas į pradalgę“, po smulkintuvu nesikaupia šiaudų masė.

REGIONINIAI AGROKONCERNO TECHNIKOS ATSTOVAI


ALGIRDAS AMBRAZEVIČIUS
algirdas.ambrazevicius@agrokoncernas.lt
+ 370 615 58384
Šakiai, Marijampolė, Vilkaviškis, Kazlų rūda, Alytus, Varėna, Lazdijai.

TOMAS RAGAUSKAS
tomas.ragauskas@agrokoncernas.lt
+ 370 686 39901
Prienai.

JURIJ IŠČIŠIN
jurij.iscisin@agrokoncernas.lt
+ 370 662 52489
Panevėžys, Kėdainiai, Jonava, Ukmergė,Kaunas, Kaišiadorys.

VLADAS VILKELIS
vladas.vilkelis@agrokoncernas.lt
+ 370 614 44546
Šalčininkai, Trakai, Vilnius, Širvintos, Utena, Ignalina, Zarasai, Visaginas, Ignalina, Švenčionys, Molėtai, Elektrėnai.

ZIGMAS PRANCKUS
zigmas.pranckus@agrokoncernas.lt
+ 370 611 38803
Jurbarkas, Tauragė, Raseiniai, Šiauliai, Radviliškis, Kelmė, Pagėgiai.

OSVALDAS JANČAUSKAS
osvaldas.jancauskas@agrokoncernas.lt
+ 370 687 55619
Plungė, Telšiai, Mažeikiai, Naujoji Akmenė, Šilutė, Klaipėda, Kretinga, Skuodas.

TOMAS KONČIUS
tomas.koncius@agrokoncernas.lt
+ 370 686 84361
Kupiškis, Rokiškis, Joniškis, Pasvalys, Pakruojis, Biržai.