Blog title

„AGROKONCERNAS“ TAPO ROBOTŲ ŽEMĖS ŪKIUI GAMINTOJOS „AGXEED“ OFICIALIU ATSTOVU

„Agrokoncernas“ pasirašė atstovavimo sutartį su žemės ūkio robotų gamintoja olandų įmone „AgXeed“. Pavasarį įmonės kuriamame „Ateities ūkyje“ pradės dirbti pirmasis šalyje tokio tipo autonominis robotas.

Pasak įmonės „Agrokoncernas“ Tiksliųjų  technologijų centro „AgroTTC“ vadovo Arno Radzevičiaus, pasirašyta sutartis yra visos komandos atkaklaus darbo ir tikėjimo turima ateities vizija rezultatas.

Matome labai dideles šios įmonės ateities perspektyvas. Kurdami „Ateities ūkį“ žvelgiame kur kas toliau į ateitį, todėl siekiame stiprių partnerysčių su inovatoriais ir naujų sprendimų kūrėjais, kurie, pasitelkę naujausias technologijas, ieško būdų, kaip spręsti žemės ūkyje kylančius iššūkius“, – sako A. Radzevičius.

AgXeed“ robotai yra skirti monotoniniams žemės ūkio darbams, tokiems kaip šienavimas, mulčiavimas, sėja ir kiti, atlikti. Šie robotai be sustojimo gali dirbti visą parą. Jie yra valdomi dirbtinio intelekto pagalba, todėl išvengiama žmogiškų faktorių, tokių kaip operatoriaus nuovargis, netinkamas mašinos naudojimas, taip pat jos yra draugiškesnės aplinkai. Vikšrinės mašinos mažiau spaudžia dirvą, optimaliau naudoja kurą ir, dėl jose esančių technologijų, tiksliau vertina aplinkos sąlygas.

Įmonės „AgXeed“ generalinis direktorius Joris Hiddema įsitikinęs, kad žemės ūkiui skirtų mašinų autonomija yra logiškas šiuolaikinio žemės ūkio vystymosi žingsnis.

Mes taikome integruotą požiūrį į visus ūkyje vykstančius procesus: planavimą, augalininkystę, produkcijos paskirstymą. Kuriame ne tik mašinas, bet ir visą duomenų sistemą, kurios pagalba gauname naudingų įžvalgų ir galime nuolat tobulinti savo kuriamus produktus. „Agrokoncerną“ pasirinkome savo partneriais, nes vertiname jų patirtį žemės ūkyje, profesionalumą. Manome, kad kartu galime spręsti šio sektoriaus iššūkius ir suteikti ūkininkams galimybę tvariau ir pelningiau valdyti savo verslą“, – sako įmonės „AgXeed“ generalinis direktorius.

Pavasarį į Lietuvą atkeliausiantis „AgXeed“ robotas buvo kuriamas ir tobulinamas trejus metus. Jo prototipas buvo pristatytas prieš dvejus metus, o jo serijinė gamyba pradėta šių metų pradžioje.

Spalio pradžioje įmonės „Agrokoncernas“ komanda vyks į Olandiją, kur vyks specialūs mokymai. Vėliau įgytomis žiniomis įmonės specialistai dalinsis su Lietuvos ūkininkais.

Planuojama, kad „AgXeed“ robotas dirbs „Agrokoncernui“ priklausančiame „Ateities ūkyje“ Radviliškio rajone. Jį taip pat bus galima išvysti parodose, bus teikiamos ir individualios konsultacijos – suinteresuoti ūkininkai robotą galės išbandyti ir savo laukuose.