Fungicidas Leander®

Gamintojas: ADAMA
Kilmės šalis: -

Leander® – piperidinų klasės morfolinų grupės sisteminis fungicidas, skirtas žieminių ir vasarinių kviečių bei žieminių ir vasarinių miežių, žieminių ir vasarinių kvietrugių apsaugai nuo grybinių ligų.

Veiklioji medžiaga: fenpropidinas 750 g/l (80.6 % masės)
Produkto forma: koncentruota emulsija

FUNGICIDAS LEANDER®

VEIKIMO BŪDAS
Leander® yra sisteminis fungicidas, kurio veiklioji medžiaga yra fenpropidinas. Fenpropidinas – piperidinų klasės morfolinų grupės fungicidas, pasižymintis ypatingai geru apsauginiu irgydomuoju veikimu prieš miltligę. Fenpopidinas veikia daugelį biocheminių procesų, todėl miltligė neįgijo atsparumo šiam fungicidui. Leander® rekomenduojamas naudoti kartu su kitais fungicidais, kad miltligės sukėlėjas neįgytų atsparumo. Jis taip pat veiksmingas prieš rūdis, rinchosporiozę. Į augalus fenpropidinas patenka per žaliąsias jo dalis ir yra sistemiškai išnešiojamas, tokiu būdu apsaugomos ir nenupurkštos bei naujai užaugusios augalo dalys. Fenpropidinas greitai įsisavinamas, veikia prie žemų temperatūrų (+5 oC).
Priklausomai nuo normos ir oro sąlygų Leander® javus saugo 3-4 savaites.

 

NAUDOJIMO REKOMENDACIJOS
Leander® naudojamas nuo bamblėjimo pradžios iki plaukėjimo pabaigos (BBCH 30-59), pasirodžius pirmiesiems ligų požymiams. Ligoms jautrias veisles rekomenduojama purkšti profilaktiškai.

 

Augalai Ligos Norma
Žieminiai ir vasariniai kviečiai Miltligė (Blumeria graminis), Rudosios rūdys (Puccinia recondita), Geltonosios rūdys (Puccinia striiformis)
0,5 l/ha
Žieminiai ir vasariniai miežiai Miltligė (Blumeria graminis), Smulkiosios rūdys (Puccinia hordei), Geltonosios rūdys (Puccinia striiformis), Rinchosporiozė (Rhynchosporium secalis) 0,5 l/ha
Žieminiai ir vasariniai kvietrugiai Miltligė (Blumeria graminis), Geltonosios rūdys (Puccinia striiformis)
0,5 l/ha

 

Didžiausias purškimų skaičius – 1

  

Vandens kiekis – 200 - 400 l/ha. Didesnis vandens kiekis naudojamas tankiame pasėlyje.

Lietus praėjus 1 val. po purškimo neturi įtakos fungicido efektyvumui.

REGIONINIAI ATSTOVAI


Dėl grūdų supirkimo klausimų Kretingos, Plungės rajonuose papildomai galite kreiptis telefono numeriu: +370 665 84167

Dėl gyvulininkystės produktų kreipkitės kontaktiniais tel. numeriais: +370 699 90119 arba +370 669 75038