Herbicidas Stomp® CS

Gamintojas: BASF
Kilmės šalis: -

Stomp® CS - sisteminio veikimo dirvinis herbicidas, skirtas naikinti trumpaamžes dviskiltes ir vienaskiltes piktžoles kukurūzuose, žirniuose ir žirnių-javų mišiniuose, pupose bei vasariniuose kviečiuose, miežiuose su varpinių žolių, raudonųjų ir baltųjų dobilų, liucernos įsėliu, raudonųjų ir baltųjų dobilų, liucernos ir varpinių žolių pasėliuose ir sėkliniuose pasėliuose sėjos metais, bulvėse, svogūnuose, česnakuose, auginamuose iš sėklų ir ropučių, poruose auginamuose iš sėklų, morkose ir šakninėse petražolėse bei gūžiniuose kopūstuose.

Veikliosios medžiagos: pendimetalinas 455 g/l (38,72%)

Produkto forma: kapsulinė suspensija

HERBICIDAS STOMP® CS

Stomp® CS yra naujos formos, kapsulinės suspensijos herbicidas, savo sudėtyje turintis 455 g/l pendimetalino. Kapsulinės suspensijos forma yra be tirpiklių / pagaminta vandens pagrindu, o tai mažiau žalinga gamtai, mažina tepimą, neturi stipraus kvapo ir palengvina naudojimą, maišymą ir valymą. Pendimetalinas priklauso dinitroanilinų cheminei grupei, klasifikuojamai kaip HRAC Groupė K1. Stomp® CS yra dirvinis herbicidas. Dygstančios piktžolės įsisavina jį per šaknis. Purškiant po sudygimo, jis veikia daugiau per lapus. Stomp® CS dirvoje veiksmingas išlieka labai ilgai, todėl jis sunaikina ir vėliau dygstančias piktžoles. Stomp® CS naikina tokias vienaskiltes piktžoles, kai vienmetės miglės, o taip pat daugelį plačialapių piktžolių - kibiuosius lipikus, akles, notreles, ramunes, daržines žliūges, dirvines nemiršėles, veronikas, našlaites, baltąsias balandas, trikertes žvagines, rūgtis ir t.t. Stomp® CS geriausiai naikina piktžoles nuo jų sudygimo iki 2 lapelių tarpsnio, silpniau sunaikina gerai įsišaknijusias senesnes piktžoles ir nenaikina daugiamečių piktžolių.


AUGALAI IR NORMOS

•  Kukurūzai

Norma: 2,90 l/ha Stomp® CS
Naudojimo laikas: purškiama po kukurūzų sėjos - iki 4 lapelių tarpsnio (BBCH 14). Dirva turi būti gerai išpurenta, drėgna, o sėklos gerai įterptos į dirvą, ne mažiau kaip 5 cm gyliu.
Didžiausias purškimų skaičius - 1

•  Žirniai ir žirnių-javų mišiniai

Norma: 2,90 l/ha Stomp® CS
Naudojimo laikas: Tik prieš žirnių ir mišinių sudygimą. Svarbu, kad sėklos būtų gerai įterptos į dirvą ir pasėtos ne mažiau kaip 2 cm gylyje. Purškiama tuoj po sėjos. Pakankamai drėgnoje dirvoje piktžolės sunaikinamos geriau.
Didžiausias purškimų skaičius - 1

•  Pupos

Norma: 2,90 l/ha Stomp® CS
Tik prieš pupų sudygimą. Svarbu, kad sėklos būtų gerai įterptos į dirvą ir pasėtos ne mažiau kaip 2 cm gylyje. Purškiama tuoj po sėjos. Pakankamai drėgnoje dirvoje piktžolės sunaikinamos geriau.
Didžiausias purškimų skaičius - 1

 

•  Dobilų/liucernos/varpinių žolių pasėliai ir jų įsėlis vasariniuose kviečiuose arba vasariniuose miežiuose

Norma: 0,88 l/ha Stomp® CS
Naudojimo laikas: ankštinės žolės Stomp CS purškiamos ką tik sudygusios mišiniuose su 1,0-2,0 l/ha Basagran 480. Mišinys gerai naikina ramunes, kibiuosius lipikus, našlaites, notreles, akles, vaistines žvirbliarūtes, takažoles, veronikas, daržines žliūges, baltąsias balandas, garstukus ir kitas plačiai paplitusias piktžoles. Geriausias poveikis pasiekiamas, kai purškiamos piktžolės yra mažos, naujai dygstančios, o augimo sąlygos geros (drėgna dirva).
Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Raudonųjų dobilų įsėlis su vasarinių kviečių arba vasarinių miežių antsėliu

Norma: 0,88 l/ha Stomp® CS
Mišinys su 2,0 l/ha Basagran 480 labai gerai naikina ramunes, kibiuosius lipikus, našlaites, notreles, akles, vaistines žvirbliarūtes, takažoles, veronikas, daržines žliūges, baltąsias balandas, garstukus ir kitas plačiai paplitusias piktžoles.
Naudojimo laikas: kai dobilai turi 1 – 2 lapelius.
Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Liucernos/baltųjų dobilų įsėlis su vasarinių kviečių arba vasarinių miežių antsėliu

Norma: 0,88 l/ha Stomp® CS
Mišinys su 1,0 – 2,0 l/ha Basagran 480 gerai naikina ramunes, kibiuosius lipikus, našlaites, notreles, akles, vaistines žvirbliarūtes, takažoles, veronikas, daržines žliūges ir kitas plačiai paplitusias piktžoles.
Naudojimo laikas: kai liucerna ar dobilai turi 1 –2 lapelius.
Didžiausias purškimų skaičius - 1


•  Raudonieji ir baltieji dobilai bei liucerna sėklai, sėjos metais

Norma: 0,88 l/ha Stomp® CS
Mišinys su 1,0 – 2,0 l/ha Basagran 480 gerai naikina ramunes, kibiuosius lipikus, vaistines žvirbliarūtes, baltąsias balandas, notreles, takažoles, našlaites, veronikas, akles, garstukus ir kitas plačiai paplitusias piktžoles.
Naudojimo laikas: anksti pavasarį, kai piktžoles turi 1 – 2 lapelius.
Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Bulvės

Norma: 2,90 – 4,35 l/ha Stomp CS
Stomp® CS gali būti naudojamas trumpaamžių dviskilčių ir vienaskilčių piktžolių naikinimui bulvėse po paskutinio kaupimo akėjimo, bet ne vėliau kaip 7 dienos iki bulvių sudygimo. Po purškimo dirvos kultivuoti nerekomenduojama, kad nebūtų suardytas herbicidu apdorotas dirvožemio sluoksnis.
Naudojimo laikas: po paskutinio kaupimo akėjimo, prieš bulvių sudygimą. Drėgnoje dirvoje piktžoles sunaikinamos geriau.
Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Svogūnai, česnakai

Stomp® CS gali būti naudojamas iš sėklų ir sėklinių ropelių auginamiems svogūnams ir česnakams.
Purkšti abiem atvejais galima tik prieš sudygimą.
Sėklos sėjamos mažiausiai 2 cm gylyje, gerai paruoštoje dirvoje. Po sėjos rekomenduojama dirvą suvoluoti ir kaip galima greičiau išpurkšti Stomp® CS, kol dirvos paviršius dar drėgnas.
Sodinant ropelėmis: Stomp® CS naudojamas pavasarį, prieš ropelių išsodinimą. Sodindami ropeles stenkitės, kad Stomp® CS apdorotas dirvožemis nepatektų ant ropelių šaknų.

Norma: 2,18 – 3,6 l/ha Stomp® CS gerai naikina takažoles, dirvines nemiršėles, našlaites, veronikas, trikertes žvagines, notreles, balandas, balandūnes, akles, dirvines čiužutes ir kitas plačiai paplitusias piktžoles.
Naudojimo laikas: sėjant: tuoj po sėjos - prieš sudygimą, geriausia ant drėgnos dirvos.

Sodinat ropelėmis: prieš ropelių išsodinimą, geriausiai ant drėgnos dirvos.
Didžiausias purškimų skaičius – 1

 

•  Porai
Stomp® CS gali būti naudojamas iš sėklų auginamiems porams purkšti po sėjos - prieš sudygimą.
Sėjama mažiausiai 2 cm gylyje ir gerai paruoštoje dirvoje. Po sėjos rekomenduojama dirvą suvoluoti ir kaip galima greičiau išpurkšti Stomp® CS, kol dirvos paviršius dar drėgnas.
Norma: 2,90 l/ha Stomp® CS gerai naikina takažoles, dirvines nemiršėles, našlaites, veronikas, trikertes žvagines, notreles, balandas, balandūnes, akles, dirvines čiužutes ir kitas plačiai paplitusias piktžoles.
Naudojimo laikas: tuoj po sėjos - prieš sudygimą, geriausia ant drėgnos dirvos.
Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Morkos, šakninės petražolės

Norma: 2,90 l/ha Stomp® CS
Naudojimo laikas: tik prieš morkų ir šakninių petražolių sudygimą. Svarbu, kad sėklos būtų gerai įterptos į dirvą ir pasėtos ne mažiau kaip 2 cm gylyje. Purškiama tuoj po sėjos. Pakankamai drėgnoje dirvoje piktžolės sunaikinamos geriau.
Didžiausias purškimų skaičius – 1


•  Gūžiniai kopūstai

Norma: 2,18 – 3,6 l/ha Stomp® CS
Naudojimo laikas: ant gerai išpurentos ir išlygintos dirvos prieš kopūstų daigų išsodinimą į lauką.
Sodinant kopūstų daigus reikia saugoti, kad į duobutes prie šaknų nepatektų herbicidu apdoroto dirvožemio. Nenaudokite Stomp CS, jei kelių dienų bėgyje po kopūstų išsodinimo nusimato smarkios liūtys. Jokiu būdu nepurkškite Stomp CS ant išsodintų kopūstų daigų, galite pažeisti augalus.
Didžiausias purškimų skaičius – 1


Vandens kiekis

Rekomenduojamas vandens kiekis 200 - 400 l/ha.

REGIONINIAI ATSTOVAI


Dėl grūdų supirkimo klausimų Kretingos, Plungės rajonuose papildomai galite kreiptis telefono numeriu: +370 665 84167

Dėl gyvulininkystės produktų kreipkitės kontaktiniais tel. numeriais: +370 699 90119 arba +370 669 75038