Blog title

„Agrokoncerno“ informacija – moderniam ūkininkavimui

Straipsnis laikraštyje "Ūkininko patarėjas" (2019.02.23)

Siekdamos pačių geriausių rezultatų, „Agrokoncerno“ grupės įmonės kviečia ūkininkus išnaudoti naujus sprendimus ir modernias technologijas, kurios prieinamos ne tik stambiųjų ūkių, bet ir smulkiųjų ūkių savininkams.

Konsultavo patyrę specialistai

Į tradicines konferencijas žemdirbius kviečiantys „Agrokoncerno“ grupės įmonių specialistai pristato įvairių sričių naujienas. Iš viso naujajame „Agrokoncerno“ biure Babtuose (Kauno r.) bus surengtos 6 konferencijos skirtingų regionų ūkininkams. Daugiau informacijos galite rasti: www.agrokoncernas.lt
 
 „Agrokoncerno grupės“ vadovas Valdas Eimontas susirinkusiems pristatė praėjusių metų įmonių grupės rezultatus. Įvertinęs sudėtingas praėjusio sezono ūkininkavimo sąlygas, jis pasidžiaugė, kad „Agrokoncerno grupė“ išlaikė panašius darbo tempus ir pasiekė gerų rezultatų. Anot jo, tai padaryti leido sukaupta patirtis – įmonė pernai atšventė 25 metų jubiliejų, o daugumos specialistų patirtis žemės ūkio srityje artėja arba jau viršija 10 metų.
 
„Agrokoncerno“ vadovas Edgaras Šakys, pristatydamas pasaulyje įsigalintį naują požiūrį į trąšas, akcentavo nuolat vykstančią naujovių ir geriausių sprendimų paiešką. Apžvelgdamas trąšų naudojimo tendencijas Lietuvos rinkoje, E. Šakys ragino ūkininkus neapsigauti dėl rinkoje pasirodančių sprendimų, kur bandoma manipuliuoti trąšų koncentracija ir kaina.

Patyrę specialistai konferencijos dalyviams pateikė savo įžvalgas

Pagrindas - pasitikėjimas

„Mes rinkoje dirbame ne vienerius metus, todėl galime drąsiai teigti, kad sėkmė gali būti paremta tik pasitikėjimu. Mes pasitikime žemdirbiais, o jie - mūsų siūlomais sprendimais, tik tada galime nuspręsti apie abiems pusėms palankiausius variantus. Tokia pati situacija ir kalbant apie augalų auginimą, ir prekybą derliumi, ir kitas sritis, kurios lemia produkcijos savikainą - transportavimo optimizavimą ar produktų sandėliavimą,“ - sakė E. Šakys.
 
Jis taip pat daug dėmesio skyrė naujovėms žemės ūkyje – tiek renkantis naujas technologijas bei sprendimus, tiek gerai pažįstamus produktus. Anot jo, jau praėjo tie laikai, kuomet naujos technologijos buvo prieinamos tik stambiems ūkiams. Kaip pavyzdį jis pateikė „AgroSmart ūkiams 2.1“ programos naudojimą – šiemet „Agrokoncernas“ žemdirbiams už prieinamą kainą siūlo sumažintą programos versiją, kurioje vis tiek yra pagrindiniai įrankiai – žemėlapiai, skaičiuoklė, agrocheminiai planai, sėjomainos įrašai, sėjos planai.

Mokslo tyrimai – žemdirbių gerovei

Jis pasidžiaugė, kad įmonėje yra įkurtas naujas Tyrimų ir inovacijų skyrius, kuriam vadovauja mokslininkė dr. Eglė Petraitienė, į bendrovę atėjusi dirbti iš LAMMC Žemdirbystės instituto.
 
Konferencijos metu Eglė Petraitienė pristatė tiksliuosius lauko bandymus, kurie įrengti šalia įmonės administracinio pastato. Lauko bandymų laukeliuose atliekami įvairūs tyrimai su skirtingomis veislėmis, skirtingomis augalų maitinimo ir apsaugos programomis. Pagrindiniu savo komandos tikslu E. Petraitienė vadino mokslo žinių pritaikymą ūkininkų reikmėms.

Modernūs – ne tik lyderiai

Modernaus ūkininkavimo temą tęsė ir UAB „Agrokoncerno technika“ direktorius Donatas Višniauskas. Konferencijos dalyvius pakvietęs į technikos serviso patalpas, jis pristatė naujienas bei populiariausius produktus, su kuriais žemdirbiai jau gerai susipažinę. D. Višniauskas atkreipė dėmesį, kad šiemet jau bus galima įsigyti patogios technikos ir smulkesniems ūkiams, taip pat visą reikalingą programinę įrangą, kuri gali būti pritaikoma kiekvienam pagal individualius poreikius ir leidžia geriau valdyti turimą techniką, taip sutaupant kaštų ar geriau išnaudojant turimas galimybes.

Augalų apsaugoje – dideli pokyčiai

UAB „Agrokoncernas“ Augalų apsaugos produktų grupės vadovas Arnas Radzevičius konferencijos dalyviams pateikė savo įžvalgas apie artimiausius dvejus metus laukiančius pokyčius Europos fungicidų rinkoje. A. Radzevičius pasakojo, kad numatomi pokyčiai tiek „Agrokoncerną“, tiek žemdirbius veikia jau šiandien – didelės dalies fungicidų mūsų rinkose nebeliks, todėl specialistai ir pažangūs žemdirbiai jau šiandien ieško sprendimų. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad svarstant įvairius sprendimus, svarbu įvertinti jų efektyvumą bei įvairias savybes. Kaip pavyzdį A. Radzevičius minėjo fungicidinį sprendimą „Priaxor Power Pack“ arba herbicidą „Quelex“, kurie dėl savo savybių gali būti pritaikomi patiems įvairiausiems  poreikiams skirtingose situacijose.
 
„Taigi, pokyčių bus daug, laukia sunkus laikas, kai reikės pergalvoti nusistovėjusius požiūrius. Mes dirbame galvodami kelis metus į priekį, galvojame ne tik apie klientus, bet ir apie augalų apsaugą bei savo ūkių rezultatus“, - sakė A. Radzevičius.

Tikrins iš gamintojų atkeliaujančias trąšas

Trąšų produktų grupės vadovas Arūnas Sapitavičius, kalbėdamas apie individualius sprendimus augalų mityboje, apžvelgė rekomenduojamas trąšas kiekvienai kultūrai. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad bendrovė įkūrė savo laboratoriją, kurioje tikrins parduodamus produktus. Taip bus daugiau galimybių užtikrinti, kad bendrovės parduodamų trąšų sudėtis būtent tokia, kokia yra deklaruojama, o pirkėjas gauna būtent tą produktą, už kurį moka pinigus. 
 
Sėklų produktų grupės vadovas Modestas Žemaitis savo pranešime kalbėjo, kaip galima valdyti rizikas, renkantis skirtingas žemės ūkio augalų veisles. Pristatydamas kiekvieną veislę, M. Žemaitis detaliai apžvelgė jų savybes – tokios informacijos reikia ūkininkams, norintiems tinkamai įvertinti situaciją ir padaryti patį geriausią sprendimą pagal turimą dirvą ir kitus svarbius faktorius. M. Žemaitis pabrėžė, kad žemdirbiams puikus metas atsinaujinti sėklas, nes dabar palanki valstybės politika leidžia tai atlikti nepatiriant didesnių išlaidų. Ir tai liečia kiekvieną ūkininką, auginantį javus.

Grūdų rinkos apžvalga

Nemažai dėmesio konferencijoje sulaukė „Agrokoncerno grūdų“ direktoriaus Karolio Šimo pranešimas apie globalų grūdų verslą, kuris reikalauja greitai prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios situacijos.
 
„Grūdai yra verslas. Augintojui nebeužtenka turėti agronominių žinių. Jis turi konkuruoti su kitų šalių augintojais, o tam reikia išmanyti tiek agronomiją, tiek finansų rinkas, taip pat ir logistikos klausimus“, - pasakojo K.Šimas.
 
Jis pateikė rinkų apžvalgą, vertino rinkų svyravimus, patarė žemdirbiams, į ką būtina atkreipti dėmesį, kokių tendencijų svarbu paisyti priimant sprendimus dėl grūdų pardavimo. Pateikdamas kitų metų grūdų rinkos prognozes, K.Šimas nemažai dėmesio skyrė situacijai Rusijoje, aiškino grūdų kainos svyravimo mechanizmus, įvairius aspektus, kurie daro poveikį grūdų rinkoms.

Iš visos Lietuvos susirinkę žemdirbiai turėjo galimybę ne tik sužinoti naujienas, bet ir pabendrauti su kolegomis