Blog title

MOKYTIS, TOBULĖTI, IEŠKOTI NAUJŲ IR EFEKTYVIŲ SPRENDIMŲ | VIZITAS „LIMAGRAIN“ ATSTOVYBĖJE DANIJOJE

Kelionės pas partnerius yra visada laukiamos, nes vykstama su konkrečiu tikslu – mokytis, tobulėti, ieškoti naujų produktų ir efektyvių sprendimų, kurie padėtų spręsti kylančias problemas ir didintų ūkių produktyvumą.

Šį kartą, UAB „Agrokoncernas“ sėklų skyriaus projektų vadovai Modestas Žemaitis ir Robertas Visockis viešėjo selekcininko „Limagrain“ atstovybėje Danijoje.

Dalinamės su Jumis šio vizito įspūdžiais:

Pirmąją dieną, vos atvykę aplankėme pienininkystės ūkį, turintį daugiau kaip 300 melžiamų karvių. Šis ūkis jau 5 metus iš eilės naudoja kukurūzų veisles, pažymėtas LGAN kokybės ženklu. Ūkio atstovai aiškiai pabrėžė, kad svarbu ne tik gaunamas sausųjų medžiagų kiekis 1t/ha, bet ir galutinė energinė vertė, esanti 1 kilograme pašaro. Dar svarbiau, kiek pašaro energinės vertės bus įsisavinta pačios karvės, o tai priklauso ir nuo pašaro virškinamumo, kurį gali padidinti tinkamai parinkta kukurūzų veislė. LG Animal Nutrition (LGAN) ženklu pažymėtų veislių silosas turi didžiausią energinę vertę bei yra aukšto virškinamumo. Didinant produktyvumą ir energinę pašaro vertę, šis ūkis šiemet pradėjo gaminti silosą iš kukurūzų burbuolių (CCM)“, - teigė R.Visockis.

Pasak UAB „Agrokoncernas“ sėklų skyriaus projektų vadovo Roberto Visockio, vizito metu dėmesys skirtas ir kukurūzų veislių bandymų laukeliams.

Turėjome galimybę apsilankyti didžiausiame „Limagrain“ kukurūzų veislių bandyme (daugiau kaip 10 000 laukelių). Bandymų laukeliuose pamatėme mūsų atstovaujamas ir naujos kartos veisles, kurios pripažintos daugumoje Europos šalių ir įtrauktos į rekomenduojamų veislių sąrašus siloso gamybai. Šias veisles ketiname išbandyti jau kitų metų pavasarį ir mūsų šalies ūkininkų laukuose. Taip pat turėjome galimybę apsilankyti dar viename pienininkystės ūkį, turintį daugiau kaip 700 melžiamų karvių. Buvome nustebinti, kiek dėmesio yra skiriama pašaro kokybei ir raciono sudarymui. Siekiama, kad su kuo mažesniu pašaro kiekiu, būtent dėl aukštos energinės vertės bei gero virškinamumo, būtų pasiektas aukštas pieno primilžis. Subalansuotas ir tinkamos kokybės pašaras daro įtaką tiek gyvūno sveikatai, tiek emocinei būklei, bei prisideda prie produktyvumo didinimo. Ūkyje iš vienos karvės vidutiniškai primelžiama nuo 60 iki 80 kg pieno per dieną. Iš viso ūkis augina 300 ha kukurūzų kasmet. Anksčiau, šis ūkis turėjo 150 karvių daugiau, tačiau laikui bėgant buvo padaryta išvada, jog tinkamai subalansavus pašarų kokybę su mažesniu kiekiu karvių ir mažesnėmis darbo sąnaudomis galima pasiekti tokį pat primelžiamo pieno kiekį per metus. Produktyvumo didinimas, rentabilumas ir ekonominė nauda - pagrindiniai mūsų aplankytų ūkių tikslai“, - įspūdžiais dalinosi R. Visockis.

UAB „Agrokoncernas“ sėklų skyriaus projektų vadovas Modestas Žemaitis teigia, jog šis vizitas buvo skirtas ir naujų žieminių rapsų veislių paieškai.

Lankydamiesi pas partnerius, trečiąją vizito dieną skyrėme diskusijoms ir įžvalgomis apie žieminių rapsų veisles, užsėtus plotus Europoje. Taip pat turėjome galimybę apžiūrėti laukuose įrengtus demonstracinius bandymus, įvertinti naujausias selekcininko „Limagrain“ veisles. Aplankytame ūkyje, rapsų laukai atrodo tikrai įspūdingai. Augalai stiprūs, suformavę daug biomasės, jau pilnai pasiruošę žiemojimui. Žieminiai rapsai buvo sėti rugpjūčio 10 dieną, po vasarinių miežių. Nepaisant aukštų trąšų kainų, ūkis po sėjos atidavė 27 kg veikliąją medžiaga azoto. Įvertinus lapų biomasės svorį 1 kvadratiniame metre, toks žieminių rapsų laukas jau yra įsisavinęs apie 200 kg/ha N veikliąja medžiaga“, - teigė M. Žemaitis.

Roberto Visockio nuotr.