Blog title

PRESTIŽINIAI ŽEMĖS ŪKIO SEKTORIAUS APDOVANOJIMAI – AZOTUI IŠ DANGAUS IR ROBOTUI

Likus vos savaitei iki tradicinės, tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“, Vytauto Didžiojo Universiteto Žemės ūkio akademijoje įteikti apdovanojimai už pažangiausius produktus bei sprendimus. Į laureatų dešimtuką pateko ir medalius pelnė net du „Agrokoncerno“ įmonių grupės pristatyti produktai – biostimuliantas „BlueN“, kuris padeda augalams iš oro paimti azotą ir panaudoti jį savo augimui bei žemės ūkiui skirtas robotas „AgXeed“.

Medalius atsiėmęs įmonės „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius džiaugėsi, kad šie apdovanojimai yra nuoseklaus ir kryptingo visos komandos darbo rezultatas.

Visame pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms, nuo šių tendencijų neatsilieka ir žemės ūkio sektorius. Aktyviai sekame visas naujienas ir siekiame būti pirmieji, išbandantys jas praktikoje. Šį sezoną rinkai pristatėme ypač daug naujienų, kurios, neabejojame, padės efektyviau dirbti, tvariau naudoti išteklius ir prisidės prie agroverslo pažangos“, – kalbėjo A. Radzevičius.

Pristatydamas „Ką pasėsi... 2023“ medaliu apdovanotą biostimuliantą „BlueN“ įmonės atstovas pasakojo, kad šis produktas padeda užtikrinti augalų sveikatą ir kokybišką derlių.

Pastaruosius kelerius metus stebima tendencija, kad augalai yra tręšiami nesubalansuotai, o Lietuvos derlius užauga dalinai dirvos sąskaitą. Tai reiškia, kad augalai pasisavina daugiau reikalingų medžiagų, nei kad buvo jomis aprūpinti. Nuėmus derlių šios medžiagos kartu su augalais iškeliauja iš dirvos. Toks jos alinimas sukelia neigiamas pasekmes ne tik būsimam derliui, bet ir visai aplinkai. Būtent todėl augalus yra būtina aprūpinti pakankamu maisto medžiagų kiekiu“, – sako A. Radzevičius.

Biostimuliantas „BlueN“, dar vadinamas azotu iš dangaus, yra labai svarbus papildomas šios maisto medžiagos šaltinis. Šiuo preparatu rekomenduojama kartą per sezoną purkšti jau augančius augalus, kurie vykdo fotosintezę, nes, ant augalo patekusios azotą fiksuojančios bakterijos veikia visą jų augimo laikotarpį. Šis naujas produktas tinka visiems augalams, „BlueN“ taip pat leidžiama naudoti ekologiniuose ūkiuose.

Dar viena šio sezono „Agrokoncerno“ įmonių grupės naujiena, kuri buvo įvertinta ir parodos organizatorių – žemės ūkio robotas „AgXeed“. Šią autonominę mašiną labiausiai tinka naudoti tokiems žemės ūkio darbams kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja.

AgXeed“ roboto didžiausias teikiamas privalumas, kad monotoninius žemės ūkio darbus jis gali atlikti be sustojimo. Jam nereikia poilsio pertraukėlių, mašina yra valdoma dirbtinio intelekto. Roboto operatorius gali stebėti jo darbą per specialią programėlę, taip pat žemėlapyje matyti visą maršrutą“, – pasakoja įmonės „Agrokoncernas“ komercijos direktorius.

Netrukus šis robotas pradės pirmuosius darbus „Ateities ūkyje“. Tai yra dar vienas didelis „Agrokoncerno“ įmonių grupės projektas. Šiame ūkyje yra diegiamos ir testuojamos naujausios technologijos, atliekami įvairūs moksliniai tyrimai ir bandymai.

Norinčius iš arti susipažinti su medalius pelniusiais produktais bei kitomis žemės ūkio naujienomis ir inovacijomis, A. Radzevičius kviečia kovo 30-balandžio 1 dienomis atvykti į VDU Žemės ūkio akademijoje vyksiančią parodą „Ką pasėsi... 2023“ ir užsukti į „Agrokoncerno“ įmonių grupės stendą, taip pat apžiūrėti įmonės „Agrokoncerno technika“ ekspoziciją.

Kovo 30-31 dienomis lankytojų lauks ir speciali „Agrokoncerno“ įmonių grupės stende įsikūrusi diskusijų erdvė, kurioje savo sričių specialistai kalbėsis žemės ūkio sektoriaus atstovams aktualiomis temomis.