Blog title

KOKIAS ŽIEMINIŲ KVIEČIŲ VEISLES RINKSIMĖS ŠIEMET? | LAIDOS „KAIMO AKADEMIJA“ VIDEO REPORTAŽAS

Laidos „Kaimo akademija“ filmavimo komanda viešėjo Šiaulių rajone esančioje žemės ūkio bendrovėje „Bridai“, kurioje auginama aukštesnės kategorijos sėkla, skirta „Agrokoncerno“ sėklų padaliniui.

ŽŪB „Bridai“ vyr. agronomė Rūta Ambrazė teigė, jog 2022–2023 sezonas buvo išskirtinis meteorologinėmis sąlygomis. Nors žiema žieminėms kultūroms buvo palanki, pasėliai sėkmingai peržiemojo, stiprios pavasarinės šalnos sukėlė didelį stresą augalams, o taip pat apsunkino tręšimo, purškimo darbus. Toliau sekė sausringas periodas, kuris ypatingai mažino derlių grūdų formavimosi ir pildymosi metu. Atėjus kūlimo metui, kartu atėjo ir stiprūs lietūs, kurie stabdė darbus, be viso to – neišvengta ir krušos.

Pasak vyr. agronomės Rūtos Ambrazės, sezono metu išsiskyrė žieminių kviečių veislės, kurios ne tik puikiai susitvarkė su meteorologiniais iššūkiais, bet ir pademonstravo puikius derlingumo rezultatus.

Kokios veislės išsiskyrė ir kokie šių veislių derlingumo rezultatai? Apie tai plačiau – naujausiame laidos „Kaimo akademija“ video reportaže. Kviečiame žiūrėti!